I v Německu, mají svojí OSU, nazývající se Gema…

Muzikanti, zpěváci, teď v Německu a hlavně v Berlíně, kvůli koronaviru nemají možnost dělat koncerty pro veřejnost. Začali tedy propagovat svoje písně živě, na sociálních sítích (Youtube, Facebook, platí Gemě zvlášť), ale i z oken bytů, nebo na střechách domů. Na to reagovala organizace Gema s tím, že požaduje poplatky. Problémem jsou teď i obchody, restaurace, atd. Ty teď nechtějí poplatky platit, protože mají zavřeno…Gema je však požaduje.

Mluvčí organizace Gema Ursula Goebel, která je v současné době v mnichovské domácí karanténě, obhajuje postup organizace: „Nejsme komerční podnik. Autoři převedli svá práva na Gemu za účelem důvěryhodného použití.“

Mnohým zpěvákům, to však dnes nevyhovuje, protože nemají příjmy z veřejných vystoupení. Chtějí tedy, aby jim Gema v době koronakrize poplatky odpustila. To však Gema odmítá, s autory a muzikanty však hodlá jednat o možnostech, jak celou věc řešit.

Za posledních 10 let vydělala Gema přes miliardu Euro. Generální ředitel Gema, má dvakrát větší plat než německý kancléř.

Autor: TGM, Praha, ČR, 29.3.2020

Zdroj:

https://www.berliner-zeitung.de/kultur-vergnuegen/musik-vom-dach-ins-netz-ist-nicht-umsonst-li.79779