Dnes na serveru Seznamzprávy.cz vyšla reportáž novináře Janka Kroupy, ze které vyplývá podezření, že případný nákup dezinfekčních prostředků radnicí Prahy 8 mohly provázen pletichy a žádost o úplatek…

Vzhledem k tomu, že na radnici Prahy 8 působí ve vedení i členové ODS, rádi bychom se touto cestou jednoznačně distancovali od jakéhokoliv podezření na takové jednání. Pokud se podezření prokáže a bude prokázána vina některého člena ODS, jsme připraveni přijmout ty nejtvrdší možné opatření a vyvodit z toho patřičné důsledky.

Něco takového nelze tolerovat nikdy, ovšem v současné době je to podle mého názoru nejlepší možný příklad, kdy bych nekompromisně udílel co nejtvrdší trest. Pokud se podezření prokáže a pan radní dostatečně celou záležitost nevysvětlí, budu postupovat nekompromisně. Rezignace je v takovém případě minimum. Tady jde jakákoliv tolerance stranou, kolegové musí jednoznačně vysvětlit a prokázat, že s uvedeným jednáním nemají nic společného,“ říká Tomáš Portlík, předseda pražské ODS.

„Celá reportáž na mě působí až neuvěřitelně. Když odhlédnu od jednoznačně protiprávní roviny celé věci, tak v době krize, v době, kdy občané šijí roušky, projevují každodenní solidaritu s potřebnými, mi uvedené jednání přijde lidsky jako naprosto neomluvitelný hyenismus. Kolegové z Prahy 8 mají co vysvětlovat a pokud se podezření prokáže, budu trvat na co nejtvrdším postupu,“ uvádí předsedkyně pražských zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

Autor: ODS, Praha, ČR, 2.4.2020

Reportáž zde:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/procenta-pro-radniho-za-dezinfekci-skol-natocili-jsme-uplatky-v-casech-nouze-97328

https://www.praha8.cz/Reakce-starosty-Prahy-8-Ondreje-Grose-na-reportaz-J-Kroupy-na-Seznam-cz-1.html