Spor o odvolání ředitelky ZŠ Fr. Plamínkové na Praze 7, má další vývoj…

Petiční výbor rodičů vyzývá radní pro školství Hanu Šiškovou k rezignaci:

Dobrý den,
situace kolem ZŠ Fr. Plamínkové je kritická. Kvůli odvolání dlouholeté ředitelky Jarmily Macečkové hrozí škole ve složité době, kdy všichni bojujeme s koronavirem, nestabilita a nejistota. Zřizovatel naprosto nezvládl vyhlášený konkurz a zrušil ho. Nikoho do dnešního dne nebyl schopen pověřit vedením a škola je tím pádem od 1.5. 2020 bez vedení a v naprostém chaosu. Budou probíhat zápisy do 1. tříd, příjímačky na střední školy a gymnázia, je nutné sepsat smlouvy s učiteli, vyplácet mzdy, zajišťovat provoz školy. Zástupci ředitele rezignovali, účetní podala výpověď. Zřizovatel a radní pro školství paní Šišková bohužel svými kroky tento stav nadále utvrzují a prodlužují.

Jako odpovědní rodiče jsme se pokusili zachránit situaci podporou pro znovujmenování paní ředitelky, která byla mezi třemi postoupivšími kandidáty v konkurzu po profesní a manažerské stránce jednoznačně nejzdatnější. Bohužel však bez úspěchu.Stejně tak byla paní stávající ředitelka po celou dobu podporována učitelským sborem.

Paní ředitelka, jak výše uvedeno za měsíc končí a nevíme, kdo a jakým směrem místo ní školu povede. Jako zřizovatel školy dále nedokázalo vedení Prahy 7 ani vybrat prozatímního ředitele, kterého by pověřilo řízením školy na omezenou dobu. To je podle našeho názoru a s ohledem na krizovou situaci nezodpovědné a zároveň nepřípustné chování.

Veřejně proto vyzýváme radní pro školství Hanu Šiškovou, aby odstoupila z funkce, kterou odborně nezvládá. Nevěříme, že by se jí mohlo podařit najít řešení, které bude pro školu prospěšné. 

Pokud by paní Šišková sama na svou funkci do pondělního jednání zastupitelstva nerezignovala, prosíme Vás, abyste navrhli tento bod k projednání.

Mgr. Anna Matyášová Michalcová, za petiční výbor rodičů

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/prazske-radnice/praha-7-spor-o-tendr-na-reditele-skoly-pokracuje/

Autor: TGM, Praha, ČR, 3.4.2020