Lidé si budou moci nakoupit zeleninu v Pražské tržnici v Holešovicích…

Ministerstvo zdravotnictví a hygienici povolili prodej z okýnek haly 22. Zboží si lidé od prodejců objednají a následně jej v domluvený čas vyzvednou. Prodej bude zahájen v úterý 14. dubna a budou jej provázet bezpečnostní opatření. V areálu jsou všechny obchody až na výjimky kvůli opatřením proti koronaviru zavřeny.

„Od začátku pandemie a karanténních opatření nás trápí osud drobných pěstitelů a prodejců z haly 22 v Pražské tržnici. Ta zůstává vzhledem k vládním nařízením zavřená, protože ji odpovědné státní orgány považují za trh, tedy za zakázanou formu obchodní činnosti. Nyní se nám však při jednáních s hygienickou stanicí a ministerstvem zdravotnictví podařil důležitý průlom,“ uvedl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě).

Prodej bude fungovat za přísných hygienických podmínek, bude zřízena diskrétní zóna pro výdej objednávek, zákazníci musí samozřejmě dodržovat dvoumetrové rozestupy a nošení roušek.

Zájemci o zeleninu si na webových stránkách Pražské tržnice najdou kontakty na prodejce. Spojí se s ním a objednají zboží. Zároveň si domluví den a čas předání u okének, která budou otevřena od pondělí do soboty od 08:00 do 13:00. „Okénka budou zatím dvě, u vchodu z pěšího korza a u vchodu z parkoviště, rozdělená na odběr menších a větších objednávek,“ uvedla mluvčí tržnice Písačková.

V Pražské tržnici jsou nyní otevřeny formou výdejního okénka takzvané Pražské taštičky, bistro Jatka 78, Vietnamská restaurace Trang An, Slovenská pekárna nebo cukrárna Kopeček. Ostatní prodejny a provozy upravily své fungování podle aktuálních nařízení vlády.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 12.4.2020

Zdroj:

https://www.prazska-trznice.cz/zeleninovy-trh