Na pracovištích pražského magistrátu budou od pondělí v reakci na uvolnění krizových opatření obnoveny běžné úřední hodiny pro veřejnost…

Přepážky ve Škodově paláci omezeně fungovaly i dosud, nyní se tedy pouze rozšíří úřední hodiny při zachování hygienických opatření. Stejně bude město postupovat v případě registru řidičů a vozidel.

Dosud v návaznosti na vládní omezení hodin všech úřadů přepážky ve Škodově paláci fungovaly pouze ve středu mezi 13:00 a 16:00. Od pondělí úřad obnoví běžný stav, kdy v pondělí bude otevřeno mezi 12:00 a 17:00 a ve středu mezi 8:00 a 18:00. Stejně tak se do běžného režimu vrátí pracoviště registru vozidel a řidičů na Vyšehradě, Bohdalci, Jarově, ve Vysočanech a v Praze 6. I ty dosud fungovaly v omezeném provozu.

I nadále zůstanou uzavřeny budovy Nové radnice na Mariánském náměstí a sousední Nová úřední budova na náměstí Franze Kafky. Lidé by podle magistrátu měli na úřad nejlépe nejprve zavolat či poslat e-mail, aby se ujistili, že osobní návštěva je skutečně nutná. V případě výměny řidičských průkazů například ministerstvo dopravy uvedlo, že policie nebude pokutovat řidiče, kterým vypršela platnost řidičského průkazu v době nouzového stavu a zatím si ho nevyměnili.

Ministerstvo zdravotnictví od pondělí zrušilo původní mimořádné opatření, podle kterého mohly být úřady otevřeny jen dvakrát týdně na tři hodiny. Zůstane nicméně zachováno doporučení upřednostňovat elektronický, telefonický či písemný kontakt a nutnost dodržovat hygienická opatření.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 17.4.2020