Začala patnáct let připravovaná, plánovaná a taky veřejně prezentovaná rekonstrukce Václavského náměstí v Praze…

Ve čtvrtek 16. 4. 2020, dorazili na Václavské náměstí první dělníci, kteří mají zahájit rekonstrukci tohoto nejdůležitějšího náměstí našeho hlavního města. Oficiálně začala rekonstrukce již před týdnem, ale práce začali teprve nyní.

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/uncategorized/praha-na-vaclavskeho-namesti-bude-podzemni-nadrz-a-obnoveno-stromoradi/

Předběžné plány stanoví, že rekonstrukce bude hotova do roku 2025 a předpokládaná cena se pohybuje okolo 327 miliónů Kč. První část prací začíná v oblasti mezi ulicemi Na Příkopech a Vodičkova, odkud se bude později pokračovat. Představitelé společnosti Hochtief CZ odpovědní za rekonstrukci náměstí oznámili, že do konce roku bude vykonána polovina prací na této části úseku a příští rok bude dokončen zbytek úseku.

V rámci rekonstrukce dojde i k rekonstrukci zeleně, kdy 45 nových stromů lip malolistých nahradí stávající stromy, které jsou již ve velice špatném stavu. Největší změnou pak projde horní část náměstí, kde bude zřízena nová tramvajová trať, v rámci středu náměstí bude pěší zóna a taky pruh pro cyklisty.

Primátor Zdeněk Hřib se již nezapomněl pochlubit zahájením projektu, který započal, ale už před 15 lety. Doufejme, že rekonstrukce proběhne rychle, efektivně, a že nedojde nejen k průtahům, ale ani k navýšení nákladů a za pět let se snad dočkáme rekonstruovaného Václavského náměstí.

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 18.4.2020