Před pár dny jsme Vás informovali o bezpečnostních hrozbách, které se v současné době objevují okolo primátora hlavního města Prahy, Zdeňka Hřiba…

Tomu byla přidělena policejní ochrana z důvodu výhružek a sledování, a jedna osoba, již byl vzata do vazby. Konkrétně mělo jít o výhružky v souvislosti se zaváděním opatření proti šíření koronaviru. Tato situace je velice nepříjemná, až smutná, z vnějšího pohledu může narušovat i chod magistrátu, ale věřím, že to se nestane. Určitě je to daň, kterou musí člověk platit za to, že se angažuje v politice. Tam, kde ještě více, může být terčem různých bláznů, pomatenců, ale i lidí, kteří jednají úkladně a s nebezpečným rozmyslem. 

Zatím neznáme důvody, skutečné příčiny toho, co se nyní děje okolo našeho primátora, a neměl bych si dovolit spekulovat, nicméně, může to souviset s tím, že Zdeněk Hřib je nejen jeden z nejviditelnějších, ale taky jeden z nejambicióznějších a nejagilnějších politiků v České republice v současnosti.

Zároveň říkám, že ač s mnoha kroky pana primátora Hřiba bytostně nesouhlasím, jsem proti jakémukoliv zastrašování, pronásledování, či vyhrožování za názor a vlastní politiku, pro kterou byl dotyčný člověk zvolen v demokratických volbách. Pouze demokratické volby mohou rozhodovat o dalším směřování politiky, a ne, výhružky a strach, který mohou jednotlivci i nátlakové skupiny využívat. 

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 25.4.2020