Radnice Prahy 2 rozdělila prostřednictvím svého nadačního fondu Dvojka srdcem 80.000 korun rodinám samoživitelů…

Peníze jsou určeny pro samoživitele, které připravila o příjem opatření proti pandemii nemoci covid-19. O přidělení dalších peněz nadace rozhodne ve středu.

„Víme, jak je pro samoživitelky a samoživitelé těžké i za normálních okolností vyjít s rodinným rozpočtem, natož teď, když se nedostává příjmů. A proto městská část Prahy 2 hledala cestu, jak co nejrychleji, cíleně a bez zbytečné byrokracie pomoct právě těmto lidem,“ uvedla místostarostka Alexandra Udženija (ODS). 

Rodiny radnice vyzvala, aby se o pomoc přihlásily. „Během prvních čtrnácti dní jsme takto pomohli již šesti rodinám. Ta podpora na rodinu se pohybuje mezi 10.000 až 15.000 korun. Ve středu máme další jednání správní rady (nadace) a budeme hodnotit další žádosti,“ sdělila Udženija.

Radnice zároveň shání dárce, kteří nadaci pošlou dobrovolný finanční příspěvek. Peníze lze poslat na účet 5298268319/0800. Na podpoře nadace je podle Udženije radnice domluvena se společností Lidl, která 4. května otevře obchod v Italské ulici. Z nákupů v den otevření podpoří nadační fond Dvojka srdcem a z každého nákupu nad 300 korun přispěje fondu padesátikorunou.

Autor:TGM, Praha 2, ČTK, Praha, ČR, 28.4.2020

Zdroj:

https://dvojkasrdcem.cz/