V souvislosti s posledními změnami a rozvolňováním opatření proti šíření koronavirové pandemie…

Vláda rozhodla o tom, že je možné od 28. 4. 2020 opět používat zrušené zóny placeného parkování ve všech městech a obcích. Magistrát hlavního města Prahy se však rozhodl, že na samotném území Prahy dojde k tomuto uvolnění, až podle původního plánu, tedy 11. května. 

Magistrát hlavního města Prahy, respektive primátor Zdeněk Hřib, kritizoval chaotičnost vládních opatření, a to, že magistrát bude tedy postupovat podle původního plánu, který schválilo město, a dohodli se na něm jednotlivé městské části. 

I když jsem mnohdy k vedení magistrátu kritický, tento krok vidím jako pozitivní, hned z dvou důvodů. Za prvé, opatrnost je stále na místě, a rozvolňování opatření proti šíření pandemie by nemělo být zbrklé a ukvapené, protože situace se vyvíjí den ze dne. Za druhé, stejně tak krok vítám, protože se drží určitého plánu, je v souladu s něčím, co už bylo stanoveno, a tak magistrát nyní ukázal, že se nedopustí, některých chyb, které postihly vládu v souvislosti s přijímáním těchto opatření. 

Není jisté, jak to dál bude s nouzovým stavem (zatím je prodloužen do 17.května 2020), a jinými opatřeními na celostátní úrovni, ale takto mají Pražané alespoň v něčem jistotu dalšího postupu, s čím mohou počítat. 

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 29.4.2020