Podnikatelé v Praze 4, kteří sídlí v nebytových prostorách patřících radnici, dostanou za březen a duben slevu na nájmu…

Radnice tak chce podpořit živnostníky postižené opatřeními proti šíření koronaviru. Sleva se bude týkat podnikatelů, kteří kvůli nouzovému stavu museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Sdělil to mluvčí radnice Jiří Bigas. Nájemné odpouští podnikatelům také další radnice včetně magistrátu, který navíc v programu COVID Praha uvolnil pro podnikatele 600 milionů korun.

„Kompletně zavřené provozovny budou moci žádat o nejvyšší možnou slevu na nájmu. Ty, které musely částečně omezit svůj provoz, budou moci využít snížení nájmu o čtyřicet procent,“ uvedl místostarosta Michal Hroza (TOP 09).

Živnostníci mohou dosáhnout na odpuštění nájmu ve výši až 70 procent. Postižené podniky se budou dělit do několika skupin podle toho, jak se jich nařízení vlády dotkla. Opatření není plošné, podnikatelé tedy o slevu budou muset požádat. Podmínkou k získání slevy na nájmu je bezdlužnost a nájemník nesmí být v době žádosti ve výpovědní lhůtě.

Propad produkce malých a středních podniků v celé Praze za dva měsíce koronavirové krize bude podle analýzy společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC) vytvořené pro magistrát zhruba 200 miliard korun. V dalších 12 měsících pak dalších 400 až 560 miliard.

Autor: TGM, ČTK, MČ Praha 4, ČR, 9.5.2020