Radnice Prahy 2 rozdělila mezi rodiny samoživitelů postižených opatřeními proti koronaviru dalších 40.000 korun. ..

Prostřednictvím svého nadačního fondu Dvojka srdcem tak městská část rozdělila celkem 120.000 korun. Sdělila to dnes místostarostka Alexandra Udženija (ODS). Peníze jsou určeny pro samoživitele, které připravila o příjem opatření proti pandemii nemoci covid-19.

O podpoře konkrétní rodiny rozhoduje na základě došlých žádostí správní rada nadačního fondu. Peníze získává fond mimo jiné od dobrovolných přispěvatelů nebo firem. „Nadace získané peníze předá těm nejpotřebnějším na nákup základních životních potřeb, potravin, léků, hygienických prostředků, kojenecké výživy a podobně,“ sdělila Udženija.

Žadatelé o pomoc se mohou nadále úřadu hlásit. Radnice zároveň shání dárce, kteří nadaci pošlou dobrovolný finanční příspěvek. Peníze lze poslat na účet 5298268319/0800. O rozdělení dalších peněz bude rada nadace rozhodovat ve středu 13. května.

První peníze mezi samoživitele, kterým kvůli opatřením proti pandemii vypadly příjmy, rozdělila městská část v druhé polovině dubna. Šest rodin se tehdy podělilo o 80.000 korun.

Autor: TGM, ČTK, MČ Praha 2, ČR, 11.5.2020

Zdroj:

https://dvojkasrdcem.cz/