Navzdory, koronavirové epidemii, se do České republiky dostává nový provozovatel elektrokoloběžek v rámci služeb sdílené ekonomiky, estonská firma Bolt…

Již dnes zde fungují Lime a Re.volt, a teď by se měla připojit i tato firma, čímž ještě naroste trh s tímto segmentem sdílených produktů.

Psali jsme zde:

Nyní, Praha a Brno společně, dle vyjádření na stránkách magistrátu hlavního města Prahy, žádají poslance o vyjádření ke stanovení pravidel pro využívání a provozování sdílených kol, a i zmíněných elektrokoloběžek. Tento trh se téměř neregulovaně šíří už několik let a budí rozporuplné názory, dělí společnost, aniž by magistrát, či jiné instituce stanovily jasná pravidla.

Navíc je tento systém využíván především turisty, zatímco magistrát se marně snaží zpřístupnit ho a popularizovat mezi samotnými Pražany. Situaci příliš nepomáhá růst přestupků v souvislosti s těmito koly. Podle vyjádření Městské policie Praha narostl počet přestupků mezi lety 2018-2019 ze 700 na více než 6 tisíc.

Psali jsme zde:

Magistrát se zřejmě, již dříve měl věnovat stížnostem Pražanů, na nejasná pravidla, i nadměrně využívání elektrokoloběžek a sdílených kol turisty a nenechávat to jen na občasná upozorňování a prázdná gesta, formou například vypovídání nezávazných memorand, která nic neřeší…

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 12.5.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_a_brno_zadaji_poslance_o_moznost.html