Praha 6 chce v době koronakrize přispět seniorům s nízkými příjmy
Rodinám či seniorům s nízkými příjmy v Praze 6 chce radnice přispět na jídlo a léky. Pomoc bude ještě schvalovat zastupitelstvo. Vyplývá to z usnesení rady. Finance už obdržely Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) v Bubenči a Pečovatelská služba Prahy 6, jejichž zřizovatelem je radnice. Na okamžitou podporu v boji proti novému koronaviru vyčlení radní celkem až 50 milionů korun z dotace od magistrátu.

Praha dokončuje zadání zakázky na dostavbu Průmyslového paláce
Pražský magistrát dokončuje zadání veřejné zakázky na dostavbu vyhořelého křídla Průmyslového paláce. Vypsat ji chce v následujících týdnech a stavební firmu by měl vybrat ještě letos. Kromě tendru na dostavbu vedení hlavního města dokončuje také zadání doprovodné zakázky na správce stavby. Řekl dnes náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Obě zakázky Praha vypsala v minulém volebním období. Současné vedení je zrušilo kvůli chybám v dokumentaci. Levé křídlo vyhořelo v roce 2008. Palác byl postaven v roce 1891.

Výstaviště Praha čeká propad v řádu desítek milionů korun
Vedení městské firmy Výstaviště Praha očekává letos propad hospodaření v řádu desítek milionů korun. Důvodem je vynucené zrušení akcí v období pandemie nemoci covid-19. V loňském roce skončilo bubenečské výstaviště v zisku 30 milionů. Kdy se na Výstavišti znovu naplno rozjedou všechny akce, bude záležet na postupu vlády při rušení opatření proti koronaviru.

Na strahovském stadionu by mohlo být muzeum totality
Vedení Prahy zvažuje, že umístí plánované muzeum totalitních režimů 20. století do prostor stadionu na Strahově. Než se objekt opraví, mohlo by dočasně sídlit v Domu pážat na Hradčanech. Novinářům to dnes řekli zástupci koaličních Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN). Radní Jan Chabr (TOP 09) uvedl, že stadion je ve špatném stavu a je nutné jej opravit, což podle hrubého odhadu vyjde na 1,2 miliardy korun.

Piráti v Praze 6 chtějí rezignaci starosty Koláře
Opoziční Piráti v Praze 6 budou na zasedání zastupitelstva městské části požadovat rezignaci starosty Ondřeje Koláře (TOP 09). K rezignaci ho vyzvou, pokud nevysvětlí situaci vzniku dvou právních posudků, za které radnice zaplatila 340.000 korun. Podle serveru Aktuálně.cz šlo o plagiáty poskládané z veřejně dostupných dokumentů. Stanoviska vypracovala advokátní kancelář Petra Kubíčka, který je spolužákem starosty, uvedla dnes mluvčí Pirátů Prahy 6 Georgia Hejduková. Zasedání zastupitelstva Prahy 6 se koná ve čtvrtek.

Na Letenské pláni se propadla země, Praha zjišťuje, co se stalo
V Praze na Letenské pláni se dnes odpoledne propadla země. Otvor má rozměry zhruba čtyři krát dva metry, hluboký je půl metru. Nachází se mimo komunikaci. Místo hlídá policie, řekla její mluvčí Lucie Drábková. Magistrát zjišťuje, co se stalo, informaci předal dispečinku tunelového komplexu Blanka, uvedl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman

Program Prahy ručení za půjčky mohl být v rozporu se zákonem
Pražský program na podporu malých a středních podnikatelů COVID Praha by podle stanoviska ministerstva vnitra mohl být v rozporu se zákonem o hlavním městě. Praha podle zákona nemůže ručit za úvěry. Při schvalování programu také nebyla dodržena pravidla ohledně připomínkování odbory magistrátu. Na dnešním jednání kontrolního výboru to uvedla jeho předsedkyně Jaroslava Janderová (ODS) a radní pro legislativu Hana Marvanová (za STAN).

Projekt u Masarykova nádraží bude upraven, plyne z dohody
Dohodu ohledně úpravy projektu plánované výstavby Masaryk Centre u Masarykova nádraží podepsal starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN) se společností Prague CBD ze skupiny Penta. Projekt nově bude počítat s výstavbou nejen kanceláří, ale také bytů, upraveno bude okolí a vstupy do metra. Přibýt by měla zeleň. Na úpravách původního projektu se s developerem domluvilo také hlavní město.