Jde o venkovní mlžící systém typu „brčko“, který je vždy instalován na podzemní hydrant vodovodní sítě spravované PVK...

Na základě uzavřené smlouvy mezi městskou částí Praha 2 a PVK, a. s.,.

„Jde o místa na Palackého náměstí, na Výtoni, Tylově náměstí a Ostrčilově náměstí, která v parných dnech osvěží občany vodní mlhou,“ uvedl Václav Vondrášek, místostarosta městské části Praha 2 pro životní prostředí.

V těchto místech, nespravovaných městskou částí, jsou mlhoviště pronajata od května do září. Instalaci a provoz jednoho zařízení hradí PVK, tři městská část. Mlhoviště se spouští samo, když teplota zařízení stoupne na 23 °C.

Zdroj: MČ Praha 2

Na území, které spravuje městská část, se v letošním roce ještě spustí další mlhoviště na dětských hřištích a v parcích. Jde o dětské hřiště U vodárny, Na Rybníčku a v Havlíčkových sadech U Štiky a na Horním hřišti.

V parcích městské části se má v nejbližší době  dokončit mlhoviště na Folimance u dětského hřiště, připravuje se mlhoviště v parku na Karlově náměstí poblíž dětského hřiště, na louce v Riegrových sadech proti ulici Třebízského a u vstupu do parku Folimanka z Ostrčilova náměstí.

Autor: TGM, MČ Praha 2, Praha, ČR, 15.5.2020

Zdroj:

http://www.praha2.cz/V-Praze-2-jsou-ctyri-nova-mista-s-vodni-mlhou.html