Provoz už je na Pražském okruhu u Komořanského tunelu obnoven

Provoz v místě nehody byl podle ŘSD obnoven po 10:00. Co bylo příčinou nehody, policie stále vyšetřuje.

Tragická nehoda uzavřela Pražský okruh u Komořanského tunelu

V Komořanském tunelu na Pražském okruhu havaroval v noci na dnešek kamion. Po nárazu do zdi zůstali v autě zaklíněni dva muži, jeden z nich zemřel a druhý byl zraněn. Pražský okruh byl v místě nehody ve směru na dálnici D1 přes sedm hodin uzavřen, policie po tu dobu odkláněla dopravu na exitu Zbraslav. Vyplývá to z informací policie, hasičů, záchranářů a Ředitelství silnic a dálnic.

Na Výstavišti bude dvoudenní Dyzajn market

Na Výstavišti v Holešovicích se dnes a v neděli uskuteční na prostranství před Průmyslovým palácem Dyzajn market. Trh s několikaletou tradicí se konal na piazzettě u Národního divadla, tu ale pořadatelé opustili kvůli plánovaní opravě garáží pod ní. Na dvoudenních trzích ale budou platit omezení vydaná proti šíření koronaviru a jídlo ani pití se bude nabízet jen k odnesení, ne ke konzumaci na místě.

DPP zahájí dnes provoz historické linky číslo 41

Pražský dopravní podnik (DPP) zahájí dnes provoz historické linky číslo 41. Na trasu bude nasazen zrekonstruovaný vlečný vůz z roku 1930. Historická linka zahájí 30. sezónu. Jízdné bude 35 korun, pro děti a seniory 20 korun. Do provozu bude od pondělí 18. května DPP vypravovat rovněž historické vozy T3, a to na linkách číslo 2, 5 a 15. DPP je největší městskou firmou a provozuje v hlavním městě MHD.

Případů covidu-19 přibylo v Praze od čtvrtka 20 na 1891

Počet potvrzených případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem v Praze vzrostl za posledních 24 hodin o 20 na 1891. Lidí vyléčených z covidu-19 přibylo 32 na celkových 1061. Počet zemřelých nakažených koronavirem zůstává už několik dní beze změny na 80.