Jedna třída školky v Praze musela kvůli koronaviru do karantény

Mateřská škola v pražském Suchdole musela uzavřít jednu ze svých tříd, protože jedno dítě mělo pozitivní test na koronavirus. Podle nařízení hygieniků bude třída do 29. května ve 14 denní karanténě. Vláda školky na rozdíl od ostatních škol v březnu kvůli epidemii koronaviru plošně nezavřela. Nicméně většina tak učinila, některé pak v květnu opět otevřely.

Konflikt na ubytovně v Praze skončil pobodáním 30letého muže

Na ubytovně v pražském Hloubětíně se v sobotu večer dostali do konfliktu dva muži, jeden z nich poté skončil v nemocnici s bodným zraněním. Druhého policie zadržela. Řekly to dnes mluvčí záchranné služby a policie Jana Poštová a Violeta Siřišťová.

Pražské kempy hlásí poptávku na léto na bodu mrazu

Pražské kempy hlásí před letní sezonou prázdno a poptávku na bodu mrazu. Zařízení, která mají rezervace ze zahraničí, se obávají jejich odhlašování.Ubytování budou smět hotely a kempy v ČR nabízet od pondělí 25. května.

O půlnoci na pondělí skončí nouzový stav, trval 66 dní

O půlnoci na pondělí v Česku skončí nouzový stav, který vláda kvůli epidemii nového typu koronaviru vyhlásila 12. března. Trval 66 dní. I po skončení stavu nouze budou v zemi platit některá bezpečnostní opatření. Místo krizového zákona však budou platit podle zákona o ochraně veřejného zdraví.

Některá místa v ČR se rozsvítí červeně, připomenou oběti AIDS

Připomínka se koná po celém světě, Česká společnost AIDS pomoc tento projekt v Česku pořádá posedmé. Červená je také barva stužky, která se stala symbolem podpory HIV pozitivních a nemocných AIDS. Ve 20:00 se rozsvítí v Praze Petřínská rozhledna, Tančící dům, Westfield Chodov, Obchodní centrum Nový Smíchov a Dům světla České společnosti AIDS pomoc.

V Praze přibylo od pátečního večera 14 případů nákazy na 1905

V Praze přibylo 14 případů nákazy koronavirem, od začátku epidemie v březnu jich je tak celkem 1905. Počet vyléčených se od pátečního večera zvýšil o deset na 1071 lidí. Počet zemřelých s koronavirem se několik dní nezměnil a zůstává na 80.