Prague Airport – Letiště Praha, stoprocentně všichni znáte a většina z vás na něm někdy byla – když jste letěli na dovolenou, nebo třeba i někoho vyzvednout nebo vyprovodit…

PATRIK NACHER, zastupitel hlavního města Praha & poslanec sněmovny parlamentu ČR, pro PrazskyNoviny.cz: 

„Tak já teď nejdřív čekám na zpětnou vazbu úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, aby vlastně to vedení letiště vědělo, jakým způsobem se na to vlastně bude dívat orgán, který by případné spory, někdy v budoucnu řešil. No, podle toho se pak nabízí možnosti, že v případě, že by to byl nějaký formalistní výklad, že to letiště má opravdu svázané ruce, tak to je potom na místě říct na úvod, v příslušné nějaké úpravě zákona o zadávání veřejných zakázek.

 Jakkoliv já pro takovýhle změny, jako moc nadšený nejsem, protože si myslím, že tady v tomto případě mě to přijde celkem jakoby jasný. Na letištích jsou ty přísný smlouvy u těch nájemníků právě proto, že vlastně ti nájemníci mají jistotu nějakého množství zákazníků, které se jim nemůže vyhnout. Když máte obchod někde na ulici, tak ten provoz může být větší menší, ale na tom letišti, je nějakým způsobem stabilní, je to uzavřený prostor, ten člověk tam odsud nemůže jako utéct, to znamená, že je to malý prostor. To znamená, že je nutíme k tomu, že ty smlouvy, jsou tam přísnější, než někde jinde a to ve smyslu, že ti nájemníci nesou veškerý rizika s tím spojený, ale ten benefit je právě v tom množství klientů v celkem malým uzavřeným prostoru. Tomu já rozumím, a proto jsem pochopil, že jsou takhle koncipovány ty smlouvy. Nicméně, jak jsem to popsal na tom facebooku, teď to mohu trochu rozvést, tak já to vnímám tak, že ti nájemníci nesou riziko ve vztahu ke změnám, ke zhoršení té situace, která se izolovaně týká toho leteckého průmyslu. 

To znamená, že v momentě, když něco, co souvisí právě s létáním, ať už to může být sopka, útok na „dvojčata“, může to být pád několika letadel, jo, jako v úzké časové frekvenci, jako že ti lidé se mohou bát létat, tak v té chvíli rozumím tomu, že tu prostě je to riziko, který s sebou nese právě ta smlouva, která na tom letišti je. Protože, když se podíváte na to, jaká je ta návštěvnost permanentně rozložená, více lidí létá, to znamená, že někdy se může stát, že je pokles, a to je v pořádku. V momentě, kdy jde o situaci, která se izolovaně netýká leteckého průmyslu, jako v těchto případech, ale týká se chodu celé zeměkoule, dalo by se říci, že se celá „zeměkoule přestala točit“, když to takhle řeknu, tak tady zažili zcela bezprecedentní omezení podnikání, pohybu, já nevím čeho všeho, tak v té chvíli si myslím, že tam tohle to nespadá a logika velí, že tam, kde denně projde 54 tisíc lidí a dneska 120, nebo v úhrnu měsíčně duben 2019 1,4 miliónu a teď 5 tisíc, no tak to je takový propad, který není zapříčiněný, nějakou izolovanou situací, prekérní, která se týká jenom létání, ale je to zapříčiněné nějakou celosvětovou událostí, která nemá s létáním nic společného, takže mě přijde, že by to tam pod to mohlo spadat, a tudíž by letiště mělo mít volné ruce k tomu, aby udělalo, to, co vlastně oni sami chtějí, no a domluvit se, s těmi nájemníky o obratovým nájemným, nájemným vypočteným z obratu, protože nikdo neví, kdy a jak, v jaké míře se tam ten provoz vrátí, takže i kdyby teďka tyhle skončili, tak to letiště na tom rozhodně nevydělá, naopak prodělá, protože každý nový nájemník tam, už bude chtít mít ty podmínky obratového nájemného, nikoliv nějaký fixní, protože nikdo neví, jestli se to vrátí za půl roku, za rok, nebo teď za nejbližší tři roky, se to bude pomalinku krok sun krok vracet, takže takhle. Takže ani to letiště na tom nevydělá, nemluvě už teď o těch nákladech na to stěhování a právní služby. Já nevím, jak dlouho to může trvat. Podle odborníků půl roku.

Takže ta ostuda kolem toho, že půl roku se nebude nic vybírat a tak dále, takže kromě logiky, kterou já tady vidím jasnou, tak i ekonomicky to nedává smysl.“

(Přepis telefonního rozhovoru)

Vyjádření k celé věci na facebooku Patrika Nachera zde:

https://www.facebook.com/NacherPatrik/videos/649572765899063/

Autor: Patrik Nacher, Praha, ČR, 18.5.2020