Počet případů covidu-19 v Praze se od soboty téměř nezměnil

Počet případů nemoci covid-19 v Praze se od sobotního večera téměř nezměnil. Za posledních 24 hodin stoupl celkový počet potvrzených případů pouze o tři na 1996. Také množství lidí vyléčených z covidu-19 způsobovaného koronavirem se změnilo jen mírně, když vzrostlo o jednoho na 1207. Počet zemřelých lidí nakažených koronavirem v Praze už od 11. května vytrvale stagnuje na 80.

Policie od rána prošetřuje úmrtí kojence na pražském Jarově

Pražská policie od ranních hodin prošetřuje tragickou událost, při níž zemřel kojenec. Dnes to sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský. Událost se stala v ulici Pod Lipami v Praze 3 – Jarově v bytě jednoho z tamních domů.

Další rozšíření Letiště Praha pro Eurovii s Hochtiefem

Zakázku na další rozšíření Letiště Praha v areálu Jih, které se někdy také nazývá stará Ruzyně, vyhrálo sdružení firem Eurovia a Hochtief. Letiště mu zaplatí celkem 835 milionů korun bez DPH, částka je nakonec vyšší než odhadovaná 754 milionů korun podle rozpočtu. Příjem nabídek byl ještě před vypuknutím pandemie koronaviru. Dnes to uvedl web Zdopravy.cz.

V pondělí otevřou restaurace či hotely, končí nošení roušek venku

Česko čeká v pondělí velká vlna uvolňování restriktivních opatření zavedených kvůli koronaviru. Po dvouapůlměsíční pauze se mohou do škol vrátit žáci prvního stupně základních škol. Konat se mohou hromadné akce ve venkovních i vnitřních prostorách s účastí nejvýše 300 osob. Zákazníkům se otevřou vnitřní prostory restaurací a také hotely, kempy a ostatní ubytovací zařízení. Zpřístupněny budou vnitřní prostory hradů a zámků, zoologických a botanických zahrad, obnoví se provoz koupališť a bazénů a umožněny budou i návštěvy v sociálních a zdravotnických lůžkových zařízeních. Navíc bude platit mírnější režim pro povinné nošení roušek.

V Praze přibylo za 24 hodin deset nakažených koronavirem

V Praze přibylo za posledních 24 hodin deset nových případů nákazy koronavirem, o den dříve to bylo devět. Od začátku epidemie byla nemoc covid-19 prokázána u 1993 lidí, z nichž se 1206 uzdravilo. Počet úmrtí lidí s koronavirem se v metropoli nemění od 11. května, kdy hygienici evidovali 80 zemřelých s nákazou.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 24.5.2020