V pražském Ládví probíhá demolice vnější části bývalého kina Moskva, poté multikina Ládví…

Demoliční práce uvnitř budovy byly zahájeny v březnu. Řekl to Tomáš Kubík, mluvčí Penny Marketu, který na místě bývalého biografu postaví supermarket. Nová prodejna Penny by měla být hotova na podzim příštího roku. Biograf otevřený v 70. letech a v 90. letech přestavěný, zkrachoval před několika lety.

„Demolice budovy byla z důvodu jejího havarijního technického stavu zahájena na základě platných povolení v březnu letošního roku. Demolice vnitřních částí je tedy již několik měsíců, nyní pokračuje demolice vnější části,“ uvedl Kubík.

Foto zde:

Demolice budovy bude hotova do konce letošního června, ve druhé polovině příštího roku bude dokončena stavba nové prodejny. „Momentálně zpracováváme designový návrh její podoby, o němž diskutujeme se zástupci místní samosprávy i místních organizací. V případě Ládví, stejně jako u všech ostatních prodejen Penny, bude architektonický návrh připraven tak, aby nový objekt zapadl do okolního prostředí,“ dodal Kubík.

V biografu Moskva se poprvé promítalo v roce 1977. Podle publikace Zaniklý svět stříbrných pláten Miroslava a Jaroslava Čvančarových to byl film Výstřel z Aurory. Moskva skončila kvůli nezájmu diváků v roce 1995 a následně byla přestavěna na multikino Ládví, které začalo promítat v roce 1998. Multikino před několika lety definitivně zkrachovalo.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 24.5.2020