Realita Prahy již téměř 2 roky…Komentář zastupitele ZHMP & starosty Praha – Běchovice Ondřeje Martana…

Slovutné zastupitelstvo Hlavního města Prahy, se schází ke svému jednání pravidelně, vždy alespoň jednou měsíčně (kromě letních prázdnin). Jako zastupitel a starosta městské části se ho účastním, již téměř 13 let. To, čeho jsme ale svědky v posledních dvou letech nemá v novodobé historii Prahy obdoby.

Celodenní a téměř vždy i celonoční jednání, (která by se schopným vedením, mohla trvat maximálně polovinu času) ve výsledku nebaví nikoho ze zúčastněných. Permanentně rozhádaná koalice, se není schopna dohodnout prakticky na ničem. Opozice využije každé slabosti a pracuje na plné obrátky. A občan? Ten se většinou svého bodu jednání vůbec nedočká.

Ondřej Martan, starosta Praha – Běchovice, zastupitel ZHMP za ODS

Psali jsme zde: 

Zasedání tak svým plytkým průběhem a povrchními tématy připomínají spíše grotesku, než vážnost a odpovědnost vrcholné městské instituce. Již 2 roky se neřeší nic kromě cyklostezek, Mariánských sloupů a aktuálně uzavírek nábřeží. Koalice Pirátů, Spojených sil a Prahy Sobě tak s vypětím všech sil servíruje pražanům vše, jen ne zásadní témata týkající se například dopravy nebo územního plánování. Chybí politická odvaha, témata i osobnosti… 

… tak snad lépe příště. Ale kdy? 

Autor: Ondřej Martan, ODS, Praha, ČR, 24.5.2020