Počet nakažených v Praze překročil podle hygieniků 2000

Počet potvrzených případů koronaviru v Praze podle hygieniků převýšil 2000. Za posledních 24 hodin přibylo pět nakažených, celkem jich je 2001. Z nemoci se v hlavním městě vyléčilo 1226 lidí, zemřelých je 80.

Pražská burza se poprvé od 10. března dostala nad 900 bodů

Pražská burza dnes posílila o více než dvě procenta. Index PX se tak poprvé od 10. března dostal nad 900 bodů, když zavřel na hodnotě 901,15 bodu. K růstu mu pomohly především akcie bank, nejvýrazněji si polepšila Erste Bank. Ve ztrátě skončily pouze dva ze 13 hlavních titulů. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Nemocnice v Motole se otevřela návštěvám pacientů

Fakultní Nemocnice v Motole k dnešnímu dni zrušila plošný zákaz návštěv svých pacientů. V pondělí 25. května návštěvy umožnila Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) v Praze a Nemocnice na Bulovce. Tam počítali návštěvy na jednotky. Návštěvy jsou totiž možné jen za dodržení stanovených pravidel. Nemocnice byly kvůli zamezení možnému šíření covidu-19 uzavřeny návštěvám na začátku března. Zákaz mohly zrušit podle pokynů ministerstva zdravotnictví k 25. květnu. Rozhodnutí bylo na uvážení vedení nemocnic.

V Praze loni poklesl počet cyklistů, bylo jich asi 3,22 milionu

V Praze v loňském roce poklesl počet cyklistů. Sčítače zaznamenaly v celém městě zhruba 3,22 milionu cyklistů. To je asi o 300.000 méně než v předešlém roce. Nejvytíženější byla cyklostezka A2 v Modřanech. Vyplývá to ze statistiky Technické správy komunikací (TSK). Sčítače cyklistů jsou v hlavním městě zhruba na třech desítkách míst. Informace z nich město využívá při plánování cyklodopravy.

Praha 2 nechá prozkoumat stav krytu na Karlově náměstí

Radnice Prahy 2 nechá prozkoumat stav protileteckého krytu na Karlově náměstí nedaleko sochy Elišky Krásnohorské. Kryt městská část zapůjčí architektonické společnosti Rehwaldt Till, která průzkum provede. Průzkum určí přesnou pozici a stav krytu. Závěry rovněž poslouží jako podklad při úpravách parku na Karlově náměstí. Průzkum se uskuteční od 1. do 14. června.

Zoo v Praze navštívilo první den po rozvolnění pravidel 420 lidí

Zoologickou zahradu v Praze navštívilo první den po znovuotevření vnitřních expozic a pavilonů 420 návštěvníků. Finanční ztráta zoo dále narůstá, počet návštěvníků zůstává omezený na 8500 osob denně. Řekla to mluvčí zoo Helena Petáková. Zahrada se kvůli bezpečnostním opatřením proti nemoci covid-19 uzavřela veřejnosti 13. března. Částečně otevřená je od pondělí 27. dubna, v pondělí 25. května se veřejnosti otevřely i vnitřní prostory.

Dopravní podnik koupil trolejbus Škoda Irisbus za 238.000 Kč

Pražský dopravní podnik (DPP) koupil trolejbus Škoda 24 Tr Irisbus od Plzeňských městských dopravních podniků za 238.000 korun bez DPH. Nyní provede nejnutnější opravy a přelakuje jej do barev pražských autobusů a tramvají. Trolejbus bude sloužit pro výuku řidičů, zároveň bude nasazen na lince číslo 58 mezi Palmovkou a Prosekem. Přesný termín zahájení provozu bude záležet na postupu oprav kanalizace a vozovky v Prosecké ulici.

Filip Poltoratský v čele pražského týmu IMMOFINANZ

Filip Poltoratský byl jmenován na pozici Country Manager Operations pro Českou republiku. Jakožto nový Country Manager Operations má Filip Poltoratský (45) na starosti správu aktiv v portfoliu kancelářských a maloobchodních nemovitostí společnosti IMMOFINANZ v České republice.

Česko dnes uvolní režim na hranicích

Dnes se uvolní režim na hranicích Česka, omezený dříve kvůli šíření koronaviru, a otevírají se také další letiště pro mezinárodní lety. Kontroly na hranicích s Rakouskem a Německem budou ode dneška pouze namátkové a otevřou se všechny silniční a železniční přechody mezi Českou republikou a těmito zeměmi. Na pondělním jednání to schválila vláda. Kvůli koronaviru kabinet 16. března zakázal cizincům vstup do Česka a Čechům cestování do zahraničí. Zákaz cest do ciziny pro Čechy byl částečně uvolněn 24. dubna.

Národní knihovna připomene na webu výročí narození Nezvala

V den narození básníka Vítězslava Nezvala (1900 až 1958) spustí dnes Národní knihovna speciální webovou stránku, která slavného básníka slibuje představit i nejmladším generacím. Návštěvník na adrese www.nezval120.cz najde Nezvalův životopis, přehled díla, stručný výběr fotografií, odkazy na audionahrávky jeho autorské recitace nebo na několik filmových záběrů dostupných na YouTube.

V Praze se zastavil růst počtu nemocných covidem-19 i vyléčených

V Praze se prozatím zastavil nárůst počtu nakažených novým typem koronaviru, vyléčených i úmrtí s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje. Za posledních 24 hodin se čísla nezměnila. Případů nákazy je stejně jako v neděli večer 1996, vyléčených 1207 a zemřelých 80.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 26.5.2020