Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 25.5.2020:

Praha pojmenuje deset ulic po prvorepublikový hercích

Hlavní město pojmenuje nové ulice v Hlubočepích po deseti prvorepublikových hercích, například podle Lídy Baarové, Adiny Mandlové, Nataši Gollové nebo Antonína Novotného. Vznikne tam také náměstí Olgy Scheinpflugové, manželky Karla Čapka. Dnes to schválili pražští radní. Kromě toho souhlasili také s pojmenováním dalších ulic v Řeporyjích, v Řepích, Kbelích, Uhříněvsi nebo Březíněvsi. Nutnost pojmenování ulic vznikla stavbou bytových domů.

Praha spustila příjem žádostí o slevu na nájemném

Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“ v programu COVID – Nájemné. Formulář lze vyplnit na stránkách Realitního portálu Praha. Opatření má pomoci zmírnit finanční dopady koronaviru na podnikání.

Praha vyhlašuje druhé kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání

Rada hl. m. Prahy dnešním rozhodnutím vyhlašuje druhé grantové kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2020. To je zaměřené na prevenci sociálního vyloučení ve školách zřízených hlavním městem Prahou.

Praha nesouhlasí se záměrem vlády sebrat obcím peníze

Vedení hlavního města nesouhlasí s vládním záměrem vyplatit podporu pro podnikatele postižené opatřeními proti koronaviru z peněz, které byly určeny pro obce a kraje. Na protest magistrát vyvěsí na svou budovu černou vlajku. Novinářům to dnes řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a jeho náměstek Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Praha očekává propad kvůli pandemii až 12 miliard korun. Úspory bude hledat na straně běžných výdajů, investice město omezovat nechce.

Praha nechá připravit studii tramvajové trati podél Komořanské

Pražský magistrát nechá vypracovat studii, která prověří možnost vedení tramvajové trati a rekonstrukce kolem ulice Komořanská v Praze 12. Schválili to radní. Stavba tramvajové trati souvisí také s plánem magistrátu napojit Modřany na Pražský okruh novou silnicí, tzv. Nové Komořanské. V oblasti chce stavět bytové domy firma Skanska, která navrhuje rekonstrukci Komořanské jako dopravní řešení do doby, než bude postavena nová silnice.

Autor: TGM, Praha.eu, ČTK, Praha, ČR, 26.5.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_spustila_prijem_zadosti_o_slevu_na.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vyhlasuje_druhe_kolo_programu.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/stat_vzal_praze_3_miliardy_korun_bez.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/komoranskou_ulici_ceka_promena_v_planu.html

https://www.praha.eu/public/1e/c5/55/3127926_1083382_Prg_21_Rada_2020.pdf

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html