V Praze přibylo deset případů koronaviru a 12 vyléčených

Počet nakažených koronavirem v Praze stoupl za 24 hodin o deset na celkem 2018 případů. Z nemoci se v hlavním městě dosud vyléčilo 1251 lidí, od středečního večera přibylo 12 vyléčených. Obětí je stále 80.

Policisté zasahovali kvůli podezřelé obálce u starosty Řeporyjí

Policisté a hasiči dnes zasahovali kvůli nálezu podezřelé obálky na úřadě pražské městské části Řeporyje. Řekli to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka a mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Blíže nechtěli zásah komentovat. Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) již dříve dostal policejní ochranu. Novotný dlouhodobě čelí kvůli své kritice Ruska, ale i českých politiků výhrůžkám.

Síť Vodafone v Česku postihl výpadek

Síť Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek služeb. Týká se hovorů, mobilních dat, pevné sítě i televize, oznámila Kateřina Šantorová z tiskového oddělení Vodafonu. Na problémy upozornil server iDNES.cz, podle kterého výpadky začaly už po 14:00 a před 18:00 se situace začala na některých místech zlepšovat. Kterých regionů a kolika zákazníků se výpadek dotkl, operátor ani několik hodin od začátku problémů neupřesnil.

UK v Troji otevře nový pavilon matematicko-fyzikální fakulty

Univerzita Karlova v úterý 9. června slavnostně otevře nový pavilon v trojském areálu. V pavilonu nazvaném IMPAKT budou prostory pro výuku a výzkum matematicko-fyzikální fakulty (MFF UK). Projekt za zhruba 325 milionů korun zahájila škola v roce 2011. Většinu peněz uhradila z příspěvků od ministerstva školství.

Pražská burza po čtyřech dnech růstu dnes oslabila

Pražská burza po čtyřech dnech růstu otočila směr a oslabila. Index PX dnes klesl o 0,61 procenta na 901,62 bodu. Ve ztrátě byla většina hlavních titulů, nejhůře dopadla technologická společnost Avast. Dařilo se naopak akciím Monety Money Bank. Vyplývá to z údajů burzovního webu.

Praha loni hospodařila s přebytkem 13,83 miliardy Kč

Hospodaření Prahy skončilo loni přebytkem 13,83 miliardy korun, jeho větší část tvoří nevyčerpané investiční výdaje. Hospodaření ovlivnily také vyšší než očekávané příjmy a nižší výdaje. Příjmy dosáhly 91,15 miliardy a výdaje 77,32 miliardy. Vyplývá to ze závěrečného účtu města. Přebytek byl již zapojen do investic v letošním rozpočtu a na opatření spojená s pandemií covid-19.

Na vršovickém nádraží propojí všechny nástupiště provizorní lávka

Správa železnic začala budovat provizorní lávku přes kolejiště ve stanici v pražských Vršovicích. Měla by umožnit přístup ze staniční budovy ke všem nástupištím. Cestující ji budou moci používat od 22. června. Správa železnic o tom informovala na twitteru. Nyní jsou ze staniční budovy přístupné podchodem pouze první dvě nástupiště, na nové čtvrté nástupiště je přístup jen z protější ulice. Propojení podchodem je plánováno až v příštím roce.

Pražské metro přepravilo loni 440,489 milionu cestujících

Pražské metro přepravilo loni 440,489 milionu cestujících, což bylo více než předloni. Důvodem navýšení byl menší počet rekonstruovaných eskalátorů než v předešlém roce. Stejně jako předloni nejvytíženější byla přestupní stanice Můstek mezi linkami A a B a nejvytíženější úsek byl na trase C mezi stanicemi I. P. Pavlova a Vyšehrad. Vyplývá to z dopravní ročenky Technické správy komunikací (TSK). Metro má tři linky s 61 stanicemi a provozuje jej městská firma dopravní podnik (DPP).

Pražský hrad se od pátku do pondělí zdarma otevře veřejnosti

Pražský hrad se od pátku do pondělí zdarma otevře návštěvníkům. Lidé si nebudou muset kupovat vstupenky třeba do Starého královského paláce, Zlaté uličky nebo na expozici Svatovítský poklad. V sobotu a v neděli si navíc lidé budou moct prohlédnout vozy z prezidentské autokolony.

Radlická sportovna nabídne umělou pláž, bar či kino

V Praze u metra Anděl začala znovu fungovat Radlická kulturní sportovna, která je otevřena každý den a šest dní v týdnu nabízí program. Jak sdělili organizátoři z firmy Dudes&Barbies, na prostranství u Radlické ulice návštěvníci naleznou umělou písečnou pláž, bar a třikrát týdně se tam budou promítat filmy. Další program bude zahrnovat hudební, taneční a kulturní akce.

V Praze loni přibylo aut a jejich počet se zvýšil na 1,140.482

V Praze loni přibylo 36.090 aut a jejich počet se zvýšil na 1,140.482 motorových vozidel. Většinu z toho tvoří osobní auta. Zvýšil se rovněž počet kilometrů, které řidiči po městě najezdili. Nejvytíženější komunikací byl stejně jako předloni Barrandovský most. Vyplývá to z dopravní ročenky Technické správy komunikací (TSK). Na území Prahy je 4047 kilometrů komunikací, z nichž je 2327 ve správě TSK, zbylé mají ostatní vlastníci, a na nich je 607 mostů a 13 tunelů.

Obnova Lítožníckého rybníku skončila, nyní se napouští

Obnova Lítožníckého rybníku na pomezí Dubče a Běchovic skončila a nyní se rybník napouští. Vznikla nová hráz, bezpečnostní přeliv a opraveno bylo koryto Říčanského potoku, na kterém byly obnoveny meandry. Náklady dosáhly 45 milionů korun. Novinářům to dnes řekli náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN), zástupci městských částí a magistrátu a jeho organizace Lesy hlavního města Prahy (LHMP).

Společníci malých s.r.o již mohou žádat správu o příspěvek

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, již mohou žádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Vyplývá to z informací na internetových stránkách finanční správy. Peníze začne správa vyplácet po nabytí účinnosti zákona, což by mohlo být v pondělí, řekl dnes mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec.

Lafluence získala od Venture Clubu investici 20 milionů Kč

Tuzemská internetová marketingová firma Lafluence získala od privátního klubu investorů Venture Club investici 20 milionů korun. Prostředky využije na posílení týmu a plánovanou expanzi na další evropské trhy. Uvedla to v tiskové zprávě.

V Praze opět stoupl počet případů covidu-19 jen o jednotky

V Praze za posledních 24 hodin opět stoupl počet případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem pouze o jednotky. Od úterního večera přibylo sedm nově potvrzených případů na celkových 2008. Množství lidí vyléčených z covidu-19 vzrostlo výrazněji, a to o 13 na 1239. Z nemoci se tak vyléčily už skoro dvě třetiny lidí z Prahy, u nichž testy dosud nákazu potvrdily. Počet úmrtí nakažených dál stagnoval na 80.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 28.5.2020