V posledních dnech se ukazuje, že i na magistrátu, pokud člověk není úspěšný a nedosáhne vytoužených věcí, uchyluje se ke sprostotě, vzteku a zákeřnosti…

V tomto případě to bohužel odnesla pražská zastupitelka za opoziční ODS, Alexandra Udženija. Stalo se tak na čtvrtečním jednání magistrátu hlavního města Prahy, které se protáhlo do časných ranních pátečních hodin.

Zastupitelka za ODS Alexandra Udženija

Psali jsme zde:

Při debatách o bodech jednání došlo ke sporům, kdy dle slov radní Hany Marvanové (Spojené síly pro Prahu – TOP 09 & STAN – Lidovci), primátor Zdeněk Hřib bez ohledu na schválený program, se rozhodl, že se probere dalších 30 bodů. Radní Hana Marvanová na to reagovala, že jde o porušení ducha jednacího řádu, na což pan primátor Zdeněk Hřib odpověděl slovy „že na duchy moc nevěří“ a trval na pokračování nonstop, i po řadě hodin vypjatých jednání. 17. zasedání zastupitelstva hlavního města Praha, trvalo přes dvacet hodin.

JUDr. Hana Kordová Marvanová zastupitel, radní

Primátorova poznámka rozzlobila opoziční zastupitelku Alexandru Udženiju, která se zastala své kolegyně, přestože je v opozici. Prohlásila, že Hřib se k ní (Haně Marvanové) chová jako k poslednímu póvlu a připomněla, že Hana Marvanová je starší a zkušenější, a on by si jí měl vážit, přičemž primátora označila za „arogantní hovado“, když u sebe zrovna měla elektronickou cigaretu. Primátor se nijak nezdráhal a rozhodl se pro podpásovku se slovy „Tady nejste na Balkáně, tady se nekouří“. Primátorova věta odkazovala, jak na česko-srbský původ zastupitelky Alexandry Udženiji, tak jejího chorvatského manžela.

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti)

Celou věc popsala Alexandra Udženija zde:

https://www.facebook.com/alexandra.udzenija/posts/1950782248385502

Alexandra Udženija odpověděla, že to byla neadekvátní a xenofobní poznámka „vidláka ze Slavičína“, který o Praze nic neví. Místo, aby se primátor Hřib omluvil za svou podpásovku, pokračoval ve svém konfrontačním stylu a obvinil Alexandru Udženiju, že se na zastupitelstvu chovala nevhodně.

Pan primátor Hřib tak opakovaně na zasedání ZHMP používá nevhodné chování, aroganci a to nejen vůči opozici, ale i vlastní koalici…je zajímavé, že si to jeho koaliční partneři nechají líbit…a tímto mu tyto jeho excesy v podstatě umožňují…

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 28.5.2020