Praha má po více než dvou týdnech dalšího mrtvého s covidem

V Praze se po více než dvou týdnech zvýšil počet mrtvých s covidem-19 o jednoho na 81. Od 11. května se statistika držela na 80 obětech. Počet nakažených koronavirem v hlavním městě stoupl za 24 hodin o deset na 2028 případů. Nárůst nových případů už několik dní nepřesáhl desítku. Z nemoci se v hlavním městě dosud vyléčilo 1255, tedy tři pětiny případů. Od čtvrtečního večera přibyli čtyři vyléčení.

Pražské Alzheimer centrum je kvůli covidu v karanténě

Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se potvrdila u jedné zaměstnankyně a jedné klientky. Dnes to uvedl Radiožurnál. Sociální zařízení je od dnešního dne v karanténě, informuje centrum na svém webu.

Pražská burza opět oslabila, nejvýrazněji ztrácely akcie Erste

Pražská burza dnes znovu oslabila. Index PX klesl o 0,68 procenta na 895,52 bodu. Nejvýrazněji ztrácely akcie bankovní skupiny Erste, které zlevnily o zhruba 2,5 procenta. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Wizz Air začnou od července létat z Prahy do Tirany

Nízkonákladové aerolinie Wizz Air spustí od 3. července novou linku z Prahy do albánské Tirany. Létat bude na trase dvakrát týdně. Dnes o tom informovalo Letiště Praha. Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Provozovatel chce proměnit Havelské tržiště, památkáři jsou proti

Podnikatel František Soukup, který v centru Prahy provozuje Havelské tržiště a jídelnu Havelská koruna, by rád současné stánky na tržišti nahradil novými. Ty by měly nabídnout více potravin nebo posezení. Jak Soukup řekl v rozhovoru, s ohledem na lokalitu je tržnice zaměřena hlavně na turisty, ale nová podoba by mohla být lákavá i pro Pražany. K projektu by nicméně byla nutná kooperace magistrátu a Prahy 1. Magistrátní památkáři se podle Soukupa zatím vyjádřili negativně, podobný koncept by podle nich měl fungovat v nedaleké Staroměstské tržnici, kterou chce magistrát opravit.

Praha 3 nabídne Viktorii Žižkov pronájem stadionu za korunu

Vedení Prahy 3 nepřijalo nabídku majitele druholigového fotbalového klubu Viktoria Žižkov na odkup žižkovského stadionu. V protinávrhu mu nabídlo novou nájemní smlouvu na deset let za korunu a investici do stadionu ve výši 25 milionů korun. Řekla to dnes s odkazem na dnešní rozhodnutí radních Prahy 3 mluvčí městské části Lucie Bukovanská. Radnice je podle starosty Jiřího Ptáčka (TOP 09) otevřena dalším jednáním například o spolupráci na projektu stavby nového stadionu.

Negrelliho viadukt se otevře v pondělí, jde o první úsek k letišti

Tříletá rekonstrukce Negrelliho viaduktu v Praze je téměř hotová, během víkendu se uskuteční poslední dokončovací práce. Vlaky začnou po viaduktu jezdit od pondělí. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl po dnešní prohlídce stavby. Historický viadukt je prvním dokončeným úsekem připravované trati na letiště, další se začnou stavět za dva roky.

Valdštejnská zahrada se od pondělí otevře veřejnosti 

Sídlo Senátu se od pondělí opět otevře veřejnosti včetně Valdštejnské zahrady. Víkendové prohlídky Valdštejnského paláce ale zatím z preventivních důvodů kvůli epidemii koronaviru obnoveny nebudou.

Turisté ode dneška nemusí na Pražském hradě platit vstupné

Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné. Zdarma se tak mohou podívat například do Vladislavského sálu, svatovítské katedrály či Zlaté uličky. Vedení Pražského hradu tak chce povzbudit turistický ruch na nejnavštěvovanější památce České republiky.

Babiš s Havlíčkem si dnes prohlédnou opravený Negrelliho viadukt

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) si dnes prohlédnou rekonstruovaný Negrelliho viadukt v Praze. Téměř tříletá oprava památkově chráněné stavby je u konce, pro dopravu bude viadukt otevřen 1. června.

V Praze přibylo deset případů koronaviru a 12 vyléčených

Počet nakažených koronavirem v Praze stoupl za 24 hodin o deset na celkem 2018 případů. Z nemoci se v hlavním městě dosud vyléčilo 1251 lidí, od středečního večera přibylo 12 vyléčených. Obětí je stále 80.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 29.5.2020