Zoo Praha otevřela Darwinův kráter, přišly tisíce návštěvníků

Pražská zoologická zahrada dnes před polednem otevřela návštěvníkům novou expozici Darwinův kráter. Lidé mají možnost se v ní seznámit s více než 20 druhy australské fauny. Nejvýznamnějšími obyvateli jsou ďábli medvědovití neboli tasmánští čerti. Součástí expozice je také průchozí výběh s klokany, kteří jsou návštěvníkům takřka na dosah. Kvůli současným protikoronavirovým opatřením je denní počet návštěvníků pražské zoo omezen na 8500 lidí. Dosáhla ho už ve 13:00, kdy musela zavřít.

U Šlechtovy restaurace by se měl v červnu otevřít stánek

U rekonstruované Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce by se v polovině června měl otevřít stánek s občerstvením a toalety. Řekla to radní Prahy pro kulturu Hana Třeštíková (Praha Sobě). Památkově chráněná budova se opravuje od roku 2017, celá zahradní restaurace se podle radní otevře patrně až příští rok na jaře. O památku se bude starat městská firma Obecní dům, která nedávno vysoutěžila provozovatele restaurace.

Praha má po více než dvou týdnech dalšího mrtvého s covidem

V Praze se po více než dvou týdnech zvýšil počet mrtvých s covidem-19 o jednoho na 81. Od 11. května se statistika držela na 80 obětech. Počet nakažených koronavirem v hlavním městě stoupl za 24 hodin o deset na 2028 případů. Nárůst nových případů už několik dní nepřesáhl desítku. Z nemoci se v hlavním městě dosud vyléčilo 1255, tedy tři pětiny případů. Od čtvrtečního večera přibyli čtyři vyléčení.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 30.5.2020