Zoo Praha denní návštěvnický limit kvůli počasí dnes nevyčerpá

Do Zoo Praha dnes do 13:00 přišly bezmála 2000 lidí. Denní limit, který je 8500 návštěvníků, tak pravděpodobně vyčerpán nebude. Nižší návštěvnost způsobilo deštivé počastí. Zoologická zahrada v Troji v sobotu veřejnosti otevřela novou expozici Darwinův kráter. Denní kapacity dosáhla už ve 13:00, kdy musela zavřít.

Dopravní podnik převezl na trať k Barrandovu 18 tramvají

Pražský dopravní podnik dnes a v pátek převezl přes rekonstruovaný úsek mezi Smíchovem a Hlubočepy na trať k Barrandovu 18 tramvají. Vozy přes úsek táhly velké tahací jeřáby. Tramvaje se tak od pondělí po více než dvou měsících vrátí na trať mezi Hlubočepy a Barrandovem. Provoz mezi Smíchovem a Hlubočepy bude až do letošního října kvůli přestavbě trati nadále přerušen. Důvodem je pokračující oprava trati v Nádražní ulici.

Praha zažádá v létě o územní rozhodnutí na úpravu okolí viaduktu

Pražský magistrát chce zažádat v létě o územní rozhodnutí na úpravu okolí Negrelliho viaduktu v Karlíně. Sdělil to mluvčí magistrátu Vít Hofman. V budoucnu budou předělány prostory pod oblouky, kde vzniknou kavárny či ateliéry. Předpoklad zahájení stavebních prací je v první polovině roku 2022 a odhadovaná cena je přes 300 milionů korun. Loni začaly projekční práce na úpravách okolí viaduktu. Investorem proměny je Technická správa komunikací (TSK). Správa železnic (SŽ) dokončila kompletní opravu viaduktu, na který se v pondělí vrátí běžný provoz.

Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 30.5.2020

Výběr včerejších událostí, které se týkají koronavirové krize:
Z domova:
Během pátku přibylo v Česku dalších 56 potvrzených případů nákazy koronavirem, nikdo nezemřel. Denní přírůstky nakažených se v tomto týdnu drží pod šedesátkou. Celkem bylo v zemi od začátku epidemie zjištěno 9200 nemocných, z toho přes 70 procent z nich se už vyléčilo. Aktuálně je v zemi 6502 uzdravených a 2379 nakažených. S nemocí covid-19 dosud zemřelo 319 pacientů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 09:00.
V souvislosti s ohniskem covidu-19 v karvinském Dole Darkov těžební společnosti OKD krajští hygienici k dnešku evidují 343 nakažených. Za poslední den tak přibylo 14 nových případů.
Pražská zoo musela už ve 13:00 zavřít, protože počet návštěvníků přesáhl limit stanovený kvůli koronaviru. Před polednem zoo otevřela novou expozici Darwinův kráter.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 31.5.2020