Pražský hrad během čtyř dnů, kdy turisté nemuseli platit vstupné, navštívilo přes 32.000 lidí…

Kancelář prezidenta republiky připravuje i další akce, ve které chce turismus na nejnavštěvovanější české památce podpořit. Uvedl kancléř prezidenta Vratislav Mynář.

Návštěvníci Pražského hradu nemuseli od pátku platit za lístek do historických objektů či na výstavy. Zdarma se tak mohli podívat třeba do Vladislavského sálu, svatovítské katedrály či Zlaté uličky. Vedení Pražského hradu tak chtělo povzbudit turistický ruch na nejnavštěvovanější památce v zemi.

Zdroj: Prazskynoviny.cz

„Vstupu zdarma do všech návštěvnických objektů využilo v posledních čtyřech dnech přes 32.000 návštěvníků. Jsme rádi, že se Češi na Pražský hrad vrací a již nyní připravujeme další akce, které budou návštěvnost podporovat,“ uvedl kancléř prezidenta Vratislav Mynář.

Pražský hrad se po koronavirové uzavírce znovu otevřel od minulého pondělí. Před krizí kolem pandemie koronaviru denně Hrad navštěvovaly tisíce lidí. Velkou část z nich tvořili zahraniční turisté, kteří nyní do Česka nepřijíždejí. Vedení Kanceláře prezidenta republiky se proto rozhodlo nalákat více českých návštěvníků. Kromě čtyř dnů bezplatného vstupného jim také nabízí zvýhodněné vstupné na vyhlídkovou věž katedrály nebo zlevněné průvodcovské služby. „K nákupu tří okruhových vstupenek (plných, snížených či jejich kombinace) a k okruhové rodinné vstupence návštěvníci navíc získají jednu vstupenku zdarma. Tuto vstupenku bude možné využít až do 31. prosince,“ uvedl Vít Novák z tiskového oddělení Pražského hradu.

Areál Hradu je otevřený od 06:00 do 22:00, dočasně vedení Kanceláře prezidenta republiky zrušilo plošné vstupní kontroly. I nadále je ale zakázáno vstupovat do Hradu s nebezpečnými předměty.

Zdroj: prazskynoviny.cz

„Máme radost z toho, že se Češi vrací na Hrad, děláme pro to maximum. Máme připraveny novinky, které budou domácí turistický ruch podporovat. Informovat o nich budeme průběžně i na našich sociálních sítích,“ dodal kancléř prezidenta Vratislav Mynář.

Autor: TGM, ČTK, Hrad.cz, Praha, ČR, 1.6.2020

Zdroj:

https://www.hrad.cz/