Na poradnu se mohou obracet rodiče z Prahy 7, kteří se ocitli v tíživé životní situaci…

Poradna bude rodinám pomáhat s dopady současné pandemie COVID-19 i s dalšími problémy, které rodiče aktuálně řeší a se kterými potřebují poradit. Odborné poradenství bude probíhat osobně na základních školách, zároveň se rodiče mohou anonymně obracet na e-mail: poradenstvi@praha7.cz.

„Současná krize zasáhla mnoho lidí. Často jsou to právě rodiny s dětmi, které se nyní dostávají do obtížných situací, na něž mnozí rodiče dosud nebyli zvyklí. Mnohdy netuší, jak řešit náhlý výpadek příjmů či ztrátu zaměstnání, kam se obrátit při problémech s bydlením nebo když si potřebují vyřídit sociální dávky. Spouštíme proto bezplatnou poradnu, kde budou odborníci rodinám pomáhat s konkrétními situacemi a provedou je systémem podpory a služeb, které lze v krizových případech využít,“ uvedl radní Prahy 7 Jakob Hurrle, který má v gesci sociální a zdravotní oblast.

„Poradna se nebude zaměřovat pouze na ekonomické problémy. Koronavirová krize přinesla spoustu nových témat, jako je nutnost zajistit nepřetržitou péči o dítě, vypořádat se s domácím vzděláváním nebo čelit tlaku a napětí, které současná situace v rodinách vyvolává. Na poradnu se rodiče zároveň mohou s důvěrou obracet i se záležitostmi, které s pandemií nesouvisí, jako jsou problémy s návykovými látkami, domácí násilí, šikana, úmrtí v rodině a jiné zátěžové situace. Osobně mohou nyní rodiče poradnu navštívit na dvou školách, nicméně je určena všem rodičům z Prahy 7. Pokud se potvrdí zájem rodičů, rádi bychom realizovali osobní poradnu v pravidelných intervalech na všech našich školách,“ doplnila radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.

První osobní poradenství se uskuteční v následujících termínech:

3. 6. a 17. 6. 2020, 16-17 hod., v ZŠ Tusarova

10. 6. a 24. 6. 2020, 16-17 hod., v ZŠ Strossmayerovo náměstí

Průběžně je možné obracet se na e-mail: poradenství@praha7.cz

Služby poradny jsou určené pro rodiče z Prahy 7 a jsou poskytovány zcela zdarma.

Autor: TGM, MČ Praha7, ČR, 2.6.2020