V Praze protestují stovky lidí proti policejnímu násilí a rasismu

Tři stovky převážně mladých lidí protestují dnes v Praze proti policejnímu násilí a rasismu v USA i v dalších zemích. Odpoledne se sešli na Staroměstském náměstí. Podle původních plánů měli jít před americkou ambasádu, pochod se ale nejspíše neuskuteční. Většina účastníků jsou cizinci. Mezi demonstranty je hodně slyšet angličtina a polština. Organizátoři zdůraznili, že nebudou akceptovat žádné násilí a výtržnost.

Podél Radlické by se mělo stavět, říká studie Prahy 5

U Radlické ulice v Praze 5 by v budoucnu mohly vzniknout nové bloky obytných domů. Vyplývá to ze studie, kterou si nechala zpracovat městská část a kterou schválila její rada. Radnice pro umožnění hustší zástavby také podala podnět na změnu územního plánu. Z Radlické by se podle představ vedení Prahy 5 měl v budoucnu stát městský bulvár, což má umožnit i plánovaná Radlická radiála, která by měla provoz na nyní velmi frekventované ulici zmírnit.

Zloději ukradli z domu v Hlubočepech věci za miliony korun

Policisté pátrají po zlodějích, kteří vykradli dům v pražských Hlobočepech a odnesli z něj věci za několik milionů korun. Při vloupání na přelomu dubna a května je v zahradě domu zachytila nastražená fotopast. Hrozí jim až osmileté vězení. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Rybanský.

Lidem se dnes v Česku otevře téměř 170 zahrad a parků

Téměř 170 zahrad, parků a různých prostranství v Česku se dnes otevře lidem v rámci Víkendu otevřených zahrad. Veřejnost si může prohlédnout také běžně nepřístupná místa. V zahradách, které jsou otevřené i jindy, je často připraven program nebo zpestření klasické prohlídky.

V Praze přibylo za den deset nových případů koronaviru

Za posledních 24 hodin přibylo v Praze deset případů nemoci covid-19, od vypuknutí epidemie zjistili hygienici v hlavním městě 2113 nakažených. Z nákazy se už vyléčilo 1337 lidí, zhruba dvě třetiny ze všech nemocných. V souvislosti s koronavirem zemřelo 82 lidí.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 6.6.2020