Autokino Strahov začíná druhý měsíc svého provozu. Z opuštěného místa v srdci Prahy se pomalu stává nové kulturní místo pro Pražany…

Již měsíc funguje areál při Spartakiádním stadionu jako místo, kde si mohou Pražané vychutnat projekci filmů z pohodlí svého vozidla, od druhé půlky června i venkovního lehátka pod širým nebem. Během prvních čtyř týdnů své existence uvítalo kino tisíce návštěvníků, kteří shlédli filmy z dramaturgie Aerofilms, které každý týden vybírá programový ředitel Bio Oko, David Beránek. Na plátně o velikosti 13×6 metrů, které je umístěno na originálním podstavci složeném z 9 lodních kontejnerů tak mohli diváci vidět filmy různých žánrů od dokumentu V Síti režiséra Klusáka, amerického hororu Lov, české komedie Vlastníci po krátké animované filmy nominované na cenu Oscar a živé přenosy ligových utkání AC Sparta Praha. Premiérou komedie Bourák režiséra Ondřeje Trojana tak ve čtvrtek 11.6 od 21:30 vstoupilo největší Autokino ve spolupráci s Aerofilms a s podporou Hlavního města Prahy a Městské částí Prahy 5 a 6  do druhého měsíce provozu.

Když jsme zakládali autokino, šlo nám samozřejmě primárně o projekce filmů,a o to, jak bezpečně dostat dohromady lidi, kterým v karanténě chyběl sociální kontakt. Dohromady s tím jsme však také viděli obrovský potenciál tohoto zapomenutého místa, které je v srdci Prahy – řekli jsme si, že když hodně z nás nebude moc toto léto pořádně cestovat, vytvoříme si nové místo setkávání a kultury u nás. Strahov je na to  ideální místo. Když tu večer před každou projekcí zapadá slunce, návštěvník si může vychutnat jedinečnou, i tak trošku postapokalyptickou atmosféru místa, které bylo dlouho zapomenuté a ted‘ ožívá. Věříme, že tato unikátní kulisa bude fungovat i pro koncerty, djs a další kulturní akce, které zde přes léto plánujeme” říkají hlavní organizátoři Adéla Maternová a Jakub Dostál.

Autokino Strahov tak během léta vedle filmových projekcí nabídne i živá vystoupení populárních kapel, DJs, cestovatelské přednášky či třeba víkendové denní programy pro rodiny s dětmi jako bleší trh, ochutnávky jídel a dětská divadélka. Od druhé půlky června se kino otevře i pěším, kteří si budou moci vychutnat filmové projekce a další kulturní akce z lehátek umístených přímo před plátnem. Filmové projekce startují každý den ve 21:30 hodin, nájezd automobilů do areálu je možný od 19:00. Kino doplňuje občerstvení cateringu Adellifood. Diváci si tak mohou přímo na baru objednat svůj oblíbený drink či si přímo do vozidla nechat doručit čerstvě připravený burger z grilu.

Autor: TGM, Autokinostrahov.cz, Praha, ČR, 12.6.2020

Zdroj:

http://autokinostrahov.cz/