Hasiči měli dnes kvůli silným bouřkám téměř 500 výjezdů

Hasiči vyjeli během dnešního odpoledne, kdy Česko zasáhly silné bouřky doprovázené přívalovými dešti s kroupami, k téměř 500 případů. Nejčastěji odčerpávali vodu ze sklepů a popadané stromy. Nejvíce práce zatím měli ve Zlínském kraji, dále na jihu Moravy, v Pardubickém kraji či v Praze a středních Čechách. O počtu výjezdů do dnešních 20:00 hasiči informovali na twitteru.

Hasiči v Praze po bouřce uklízeli stromy a čerpali vodu ze sklepů

Nejméně 36 hasičských zásahů si vyžádala silná bouřka, která dnes odpoledne přešla přes Prahu. Hasiči odklízeli větrem shozené stromy, čerpali vodu ze sklepů a vyprošťovali auta uvízlá v zatopených podjezdech. Nejvíce výjezdů evidují v Praze 4. Oznámili to na twitteru. Český hydrometeorologický ústav na twitteru uvedl, že stanice v Libuši naměřila za půl hodiny 33 litrů srážek na metr čtvereční.

Lidé v Praze protestovali proti rasismu a policejnímu násilí 

Zhruba dvě stovky lidí se dnes odpoledne sešly na pražském Klárově, aby protestovaly proti policejnímu a rasovému násilí ve Spojených státech amerických i jinde ve světě. Demonstrovat dorazili zejména mladí lidé a stejně jako na protestu minulý týden tvořili značnou část účastníků cizinci. Demonstranti překonali nepřízeň počasí, za deště si vyslechli projevy organizátorů a vyrazili k americké ambasádě. Tam se uskuteční minuta ticha za oběti rasismu. 

Po pražské železnici bude o víkendu jezdit historický vlak 

Fanoušci železnice se dnes a v neděli budou moci projet soupravou historických vlaků po okružní trase za západními hranicemi Prahy. Soupravy tzv. Rybáků poveze parní lokomotiva Čtyřkolák, která je po tříleté rekonstrukci. Vlak nazvaný Párou Prahou letos pojede ještě dvakrát, a to v neděli 30. srpna a 18. října.

Začíná letní série koncertů a představení Prague Kemp Letňany 

Začíná série koncertů, divadelních představení i filmových večerů Prague Kemp Letňany, která potrvá ode dneška až skoro do konce letních prázdnin. Ve veletržním areálu v pražských Letňanech se do 21. srpna uskuteční desítky akcí. Podrobný program najdou lidé na webu Prague Kemp Letňany.

Milovníci skútrů absolvují spanilou jízdu Prahou 

Milovníci skútrů se dnes dopoledne vydají na jízdu Prahou. Akce s názvem Skútršňůra se uskuteční sedmnáctým rokem. Jde o celorepublikový sraz „skútříkářů“ a jejich fandů s cílem propagovat tento způsob dopravy na dvou kolech. Podle organizátorů není zaměřen na klasické motorkáře.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 13.6.2020