Ředitel školy ve Vinoři má covid-19, ruší se výuka na 2. stupni

Ředitel základní a mateřské školy v pražské Vinoři byl pozitivně testován na nemoc covid-19. Zatím není jasné, kdo další bude muset do karantény. Škola to uvedla na svém webu. Preventivně zrušila výuku v šestých až osmých třídách, která nyní v celém Česku podle nařízení vlády funguje kvůli koronaviru jen v omezeném režimu. Základní školu navštěvuje zhruba 650 dětí, vyplývá z jejích internetových stránek.

Vítězem pražského inovačního maratonu je projekt pro seniory

Vítězem Pražského inovačního maratonu #NakopniPrahu se stal tým Super Hero Senior, který se zaměřil na propojení seniorů mezi sebou. Jako cenu si odnesl tým 50.000 korun. Vítěze dnes v Centru architektury a městského rozvoje (CAMP) vyhlásil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Letošní maraton byl prvním ročníkem, který hlavní město pořádalo. Záměrem Prahy bylo vytvořit projekty, které pomocí technologií nebo inovací zlepší život Pražanů. Celkem se do soutěže přihlásilo 44 týmů a do finále se jich dostalo osm.

Pacienty do nemocnic v Praze chodí těšit psi, pod Petřínem koně

Pacienty do většiny nemocnic v Praze chodí pravidelně navštěvovat terapeuti se psy, hradí ji většinou z darů nebo projektů. Epidemie koronaviru působení terapeutických zvířat ale kvůli zákazu návštěv většinou omezila. Nemocné včetně seniorů upoutaných na lůžka v Nemocnici Milosrdných sester svatého Karla Boromejského pod Petřínem navštěvuje nejen pes, ale v zahradě si mohou užít i koně. V Krči žijí v areálu nemocnice mufloni. Motolská nemocnice dětem při speciálních dnech ukazuje i morčata nebo strašilky. Ve Zlíně nebo Olomouci chodí do nemocnic i kočky.

Policie našla sedmasedmdesátiletou seniorku v nemocnici

Sedmasedmdesátiletou seniorku, po které pražští policisté pátrali, našli v jedné z pražských nemocnic. Pohřešovaná žena odešla v sobotu večer z pečovatelského domu v Praze 11 a do rána se nevrátila. Policisté upozornili, že žena trpí stařeckou demencí a hůře se orientuje v čase a prostoru.

Pražská policie hledá sedmasedmdesátiletou seniorku 

 Pražští policisté pátrají po sedmasedmdesátileté seniorce, která v sobotu večer odešla z pečovatelského domu v Praze 11 a do rána se nevrátila. Policisté upozornili, že pohřešovaná žena trpí stařeckou demencí a hůře se orientuje v čase a prostoru. Jakékoli informace o ženě mají lidé oznámit na linku 158

Praha vnímá úbytek turistů jako problém i příležitost

Hlavní město chce v letní sezoně přilákat tuzemské turisty a podpořit tím podnikatele, kteří jsou postiženi kolapsem turismu v metropoli způsobeným pandemií nového typu koronaviru. Zároveň chce magistrát výpadek využít k tomu, aby nastavil nová pravidla do budoucna, kdy se očekává návrat do dřívějšího stavu spolu s negativními jevy, které v souvislosti s turistickým přetížením centra řeší zejména Praha 1. Město chce například začít regulovat ubytování přes platformy typu Airbnb.

Hasiči měli dnes kvůli silným bouřkám téměř 500 výjezdů

Hasiči vyjeli během dnešního odpoledne, kdy Česko zasáhly silné bouřky doprovázené přívalovými dešti s kroupami, k téměř 500 případů. Nejčastěji odčerpávali vodu ze sklepů a popadané stromy. Nejvíce práce zatím měli ve Zlínském kraji, dále na jihu Moravy, v Pardubickém kraji či v Praze a středních Čechách. O počtu výjezdů do dnešních 20:00 hasiči informovali na twitteru.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 14.6.2020