Mimo rozlišovací schopnosti…

Musím konstatovat, že kauza uzavírky Smetanova nábřeží se táhne už nějakou dobu. Nyní jsme byli svědky dalšího vývoje v podobě mimořádného jednání magistrátu hlavního města Prahy, které se neslo v duchu řešení různých sporných bodů, včetně otázky Smetanova nábřeží, respektive uzavírky tohoto místa pro automobily. Zatímco v předchozích dnech došlo k určitému pokroku, včetně omezení tohoto uzavření a uvolnění pro noční dopravu, vedení magistrátu, přesněji jedna jeho část (Piráti & Praha Sobě), zůstává ve vykonávání tohoto experimentu neoblomná a rozhodná v něm pokračovat. 

Psali jsme zde:

Mezitím si vedení magistrátu, které podporuje uzavírku Smetanova nábřeží uvědomilo, že tato uzavírka začíná být z hlediska politického a z hlediska PR neúnosná. Adam Schneiherr a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) se proto vyslovili do médií i sociálních sítí. Adam Schneiherr upozornil, že nedošlo k žádnému dopravnímu kolapsu, před kterým varovala opozice. Primátor Zdeněk Hřib se pro změnu vyjádřil na sociálních sítích. Na své facebookové stránce sdílel fotografii, kde posedává na předzahrádce jedné z restaurací Smetanova nábřeží. Ve svém příspěvku se nechal slyšet, že toto ne, zrovna oblíbené rozhodnutí (uzavírka) je odvážné („zatím nikdo nenašel odvahu“, citace), a již nepřímo varoval obyvatele města Prahy, a zejména obyvatele přilehlých čtvrtí Smetanova nábřeží, kam se přesunula doprava, že se bude pokračovat („Je to ale první krok ke zklidnění Smetanova nábřeží,“ citace).

Primátor Prahy, Zdeněk Hřib

https://www.facebook.com/zdenek.hrib.primator/posts/617445715531767

Navzdory kritice, nejen ze strany opozice, ale dokonce i části vedení magistrátu (Spojené síly pro Prahu), nedošlo k vyřešení situace. Stojí však za zmínku, že Adam Scheinherr (Praha sobě), radní pro dopravu na magistrátu, reagoval na otázky opozičních zastupitelů z ODS týkající se vyhrazených pruhů pro cyklisty ve směru na Rozvadovskou spojku, že tato záležitost, je mimo jeho rozlišovací schopnosti. Tato odpověď je komentářem sama o sobě…

Ing. Adam Scheinherr, MSc., Ph.D. zastupitel, náměstek primátora

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 14.6.2020