Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 15.6.2020:Praha prodlouží ubytování bezdomovců v hotelech

Pražský magistrát prodlouží ubytování v hotelech a hostelech pro asi tři stovky lidí bez domova, které zajistilo z důvodu epidemie nového koronaviru. Rozhodli o tom radní. Lůžka v hotelích chce zachovat do března příštího roku a mezitím se snažit o to, aby město pro ubytované našlo trvalé řešení. Další ubytované už město přijímat nebude. Některé hotely zřejmě smlouvy nebudou chtít prodloužit, magistrát bude hledat nové.

Praha nechá rekonstruovat vnitroblok na sídlišti Černý Most

Vnitroblok ve Vybíralově ulici na sídlišti Černý Most v Praze 14 bude rekonstruován. Vzniknou tam místa pro vyžití ve volném čase a hřiště, rozšířeny budou chodníky a přibudou parkovací místa. Pražští radní zadali Technické správě komunikací (TSK), aby vytvořila projekt a lokalitu proměnila. Novinářům to dnes po jednání rady řekl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Proměna vnitrobloku je naplánována na pět let.

Pražští zastupitelé budou řešit prostituci

Piráti na čtvrtečním jednání pražského zastupitelstva navrhnou usnesení, kterým by hlavní město podpořilo pirátskou iniciativu zrušit mezinárodní úmluvu o prostituci z padesátých let. Ta brání možnosti tento fenomén legalizovat a zákonně regulovat. Podle předsedkyně pražského výboru pro sociální politiku Evy Horákové (Piráti) mají Piráti připravený návrh zákonné regulace, ale napřed musí Sněmovna úmluvu zrušit.

Pražský magistrát rozdělí mezi radnice městských částí 101,82 milionu korun

Peníze Praha vybrala od loňského 1. prosince do letošního 31. května na odvodech z loterií a her. Vyplývá to z dokumentu, který schválil magistrátní finanční výbor. Rozdělení peněz musí schválit ještě pražští zastupitelé. V Praze platí od 1. ledna 2016 vyhláška zakazující provoz heren, které ministerstvo financí ve správním řízení postupně ruší.

Pražští radní odložili plán podpory družstevního bydlení

Pražská koalice se neshodla na plánu podpory družstevního bydlení s využitím městských pozemků. Po hodinách jednání radní návrh pravidel podpory odložili. Návrh počítá s tím, že by město poskytlo svůj pozemek pro stavbu bytového domu. K tomu by v soutěži našlo soukromého partnera, pravděpodobně stavební družstvo, do kterého by poté vstupovali Pražané. Družstvo by si vzalo dlouhodobý úvěr a po jeho splacení by od magistrátu pozemek koupilo.

Praha plánuje vypsat tendr na lavičky a koše

Pražský magistrát vypíše tendr na dodávku laviček v designu, který v roce 2017 vybral v mezinárodní soutěži. Odhadovaná hodnota zakázky je 79,2 milionu korun, o jejím vypsání ještě bude rozhodovat zastupitelstvo. Město připravuje také výměnu dalšího mobiliáře, chce například vyměnit stovky zastávek MHD, které nyní vlastní a provozuje firma JCDecaux.

Praha koupí od státu jeho část tenisového areálu klubu na Letné

Pražský magistrát koupí od státu jeho část pozemku v tenisovém areálu klubu LTC na Letné a sjednotí ji se svým podílem. Pozemek a budova klubovny vyjde město na 78,33 milionu korun. Vyplývá to z usnesení pražských radních, o němž informoval radní Jan Chabr (TOP 09). Stát zastupuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Tenisový klub LTC vznikl v roce 1904 a v roce 1912 postavil na Letné svou klubovnu, která stojí dodnes.

Praha koupí odsvěcený kostel sv. Šimona a Judy za 99,99 mil. Kč

Hlavní město koupí odsvěcený kostel Šimona a Judy na Starém Městě, který nyní slouží jako koncertní síň pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Památku město koupí za 99,99 milionu korun. O rozhodnutí vedení města informoval radní Jan Chabr (TOP 09). Vlastníkem kostela je Českomoravská provincie Hospitálského řádu svatého Jan z Boha – Milosrdných bratří.

Praha začne připravovat návrh rozpočtu na příští rok

Pražský magistrát začne nyní připravovat návrh rozpočtu na příští rok. Ještě v červnu začne sbírat data od městských firem či organizací. O prázdninách začnou radní projednávat své rozpočtové kapitoly. První návrh rozpočtu na rok 2021 bude připraven v září. Vyplývá to z harmonogramu a pravidel sestavování rozpočtu, který schválili pražští radní.

Praha odbahní nádrž Jiviny v Ruzyni za 22 milionů korun

Pražský magistrát nechá odbahnit nádrž Jiviny v Ruzyni. Práce pro město provede firma PAS Natura za 21,66 milionu korun. Nádrž nebyla od svého vzniku v roce 1985 nikdy čištěna. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Praha naposledy napouštěla obnovený Lítožnický rybník na pomezí Dubče a Běchovic.

Praha nechá vypracovat studii rozvoje Nových Dvorů

Pražský magistrát nechá vypracovat urbanistickou studii oblasti Nových Dvorů na Praze 12, kde by měla v budoucnu vzniknout stejnojmenná stanice metra D. Cílem studie bude zjistit možnou míru využití území. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Na studii bude město spolupracovat s Institutem plánování a rozvoje (IPR), dopravním podnikem (DPP) a radnicemi Prahy 4 a 12.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/…pdf

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_spousti_v_evrope_unikatni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_koupi_kostel_sv_simona_a_judy.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/zaverecnou_zpravu_projektu_chytry_svoz.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/nove_dvory_nove_uzemni_studie_proveri.html

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 16.6.2020