Vedení Prahy odložilo čtvrteční jednání zastupitelů…

Nelze totiž zajistit dostatečný počet přítomných zastupitelů, kteří by hlasovali pro on-line jednání. Část jich je v karanténě kvůli podezření na covid-19 a část ve vyšším věku, takže jsou koronavirem ohroženi více. Kdy se bude další jednání konat, zatím není jasné. Dnes to sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Testy v úterý potvrdily nemoc covid-19 u primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN). Všichni radní a další politici i úředníci s ním byli v pondělí na asi sedmihodinovém jednání městské rady.

Bohužel není možné zajistit, aby se sešlo dostatek zastupitelů, kteří by fyzicky v sále mohli odhlasovat změnu jednacího řádu pro online jednání zastupitelstva, i když jsme na jeho konání byli technicky připraveni. Důvodem je vysoký počet radních a zastupitelů v karanténě spolu s vyšším věkem několika zbývajících, kteří jsou tak více ohroženi koronavirem,“ uvedl Hřib.

Kdy se bude zasedání konat, zatím není jasné. Podle primátora se o tom bude teprve jednat. V SMS zprávě napsal, že to bude pravděpodobně poté, kdy radním a zastupitelům skončí čtrnáctidenní karanténa.

Hlubuček uvedl, že v pondělí se během dne přestal cítit dobře. Večer si pak naměřil teplotu 37,8 stupně Celsia. Následně vyhledal lékaře a test potvrdil nákazu. Už nemocný se v pondělí zúčastnil zasedání rady. Do karantény a na testy na koronavir tak museli všichni přítomní včetně celého vedení města, některých zastupitelů, úředníků a rovněž zástupců opozice.

náměstek primátora Petr Hlubuček

Praha je koronavirem nejvíce zasaženou oblastí v Česku. Laboratoře tam dosud odhalily 2356 nakažených, z toho bezmála 1500 se už vyléčilo. Na 100.000 obyvatel připadá v hlavním městě téměř 178 nakažených. V celé zemi bylo od začátku epidemie do dnešního večera zaznamenáno 10.154 případů.

Autor: TGM, ČTK, Praha.eu, ČR, 17.6.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/ctvrtecni_jednani_prazskeho.html