Náměstek primátora Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu)…

„Nakazil“, primátora Hřiba (Piráti) a řada dalších radních a zastupitelů hlavního města Prahy se také dostala do kontaktu s koronavirem. Hlubuček měl podle svého vyjádření mít zvýšenou teplotu a vyhledal lékaře. Test potvrdil koronavirus. Do doby, než došlo k tomuto zjištění, se Petr Hlubuček dostal do kontaktu s až padesáti lidmi, a to jak na magistrátu, tak mezi hasiči, se kterými se setkal minulý týden. Udává se, že do karantény půjde 30, až 40 lidí, včetně primátora Zdeňka Hřiba, a v karanténě již jsou i zastupitelé a poslanci Patrik Nacher (ANO) a Jan Čižinský (KDU-ČSL/Praha sobě). 

Petr Hlubuček je na magistrátu radním pro bezpečnost a podílí se i na místopředsednictví v komisi pro udržitelnou energii a klima. Již jsme Vás o něm informovali v souvislosti s pronajímáním jeho bytu, které vyvolalo kontroverze v souvislosti s Airbnb. Je velice symptomatické, ve všech smyslech toho slova, pro současné vedení magistrátu, že nedokáže kompetentně reagovat na nastálé krize, a že nebylo schopno zajistit ochranu samotného magistrátu proti koronaviru, či dávat pozor na vlastní členy. 

náměstek primátora Petr Hlubuček

Místo kompetence a prevence se nám, ale dostává řady riskantních a neúspěšných experimentů. Zdeněk Hřib oznámil, že dnešní zastupitelstvo se nebude konat, a to ani prostřednictvím videokonference. V této souvislosti, již došlo k opětovnému střetu mezi koaličními partnery. Na sociálních médiích vyčítal primátor Zdeněk Hřib, že „je to vina koaličních partnerů, protože on si přál, aby zasedání rady probíhalo online.“ Oponoval mu Jiří Pospíšil (TOP09/Spojené síly pro Prahu), který prohlásil, že primátorovo vyjádření je „malicherné a zbytečné“ a doplnil, že fyzická setkání jsou nutná, protože je zde nyní celá řada palčivých témat. 

Ať je vina na číkoliv straně, primátor Zdeněk Hřib se opět projevil tím, že si do někoho musel kopnout, bez ohledu, zda do opozice, či do vlastní koalice. Selhání Hlubučka, tím však magistrát neskryje…

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 18.6.2020

Psali jsme zde: