Celá rada hlavního města, část zastupitelů a dalších lidí z magistrátu je v karanténě…

Testy na koronavirus podstoupili všichni, kteří byli přítomni pondělnímu jednání rady, které trvalo neobvykle dlouho, zhruba sedm hodin. Výsledky všichni dostávají postupně. Hlubuček uvedl, že v pondělí se během dne přestal cítit dobře. Večer si pak naměřil teplotu 37,8 stupně Celsia. Následně vyhledal lékaře a test potvrdil nákazu. Už nemocný se v pondělí zúčastnil zasedání rady.

Psali jsme zde:

Pro PrazskyNoviny.cz se vyjádřili: 

Zastupitel za ZHMP ANO, Patrik Nacher:

„Test mi vyšel negativně, ale v karanténě být musím, 14 dní, do 29.června. Jsem doma v karanténě v rámci home office, připravuju si doma na každý den, nějaký plán práce. Řeším s kolegy věci na dálku. Všechny věci co jsem měl teď upravuju a přehazuju. Nastavím si to takto už od příštího týdne. No taková situace může nastat, ale spíš když se někdo necítí dobře, chřipkoidně, tak by neměl chodit do práce, protože pak se to může nekontrolovaně šířit, ovlivní to ten život těch lidí v tom, že pak musí jít do karantény i přes to, že mají negativní test. Je to v těchto věcech zpětná vazba pro všechny, aby byli ohleduplní.“

Zastupitel za ZHMP ANO, Patrik Nacher

Zastupitelka ZHMP za ODS, Jaroslava Janderová:

„Vládnutí chlapců nové doby na magistrátu HMP, je plné překvapení a neotřelých přístupů.Třeba takové zastupitelstvo HMP, řízené online z home office. Celou radou, včetně hlasování on line z home office těch zastupitelů, co se jako obvykle vyskytli na pondělní Radě HMP.Styl on line je přece úžasný, jsme v nové době, nemusíme nikam chodit, protože on-line.To, že se vzájemně špatně slyší, technika vypadává, Rady trvají dvakrát déle, chybí přirozené diskuzní prostředí, to je jedno.Je to nadbytečná zátěž, lépe hlasování stylem, seď, „nekecej“ a hlasuj.Dnes mělo být řádné zastupitelstvo HMP. Program, cca 90 bodů, z nichž některé velmi kontroverzní či až infekční.Vyžadující diskuzi, pozměňovací návrhy, vysvětlení, hlasování.Těžký program před prázdninami, na dva dny.Ale nejdříve přijde na pondělní ne on line Radu,kde jsou i ne on-line předsedové politických klubů, včetně předsedů výborů většinově též ne on line, skrytě pokašlávající náměstek pro bezpečnost Hlubuček.Rada před komplikovaným, až dvoudenním zastupitelstvem též komplikovaná, místama velmi vyhrocená. V hádající se koalici je vidět znatelné vnitřní pnutí. Mezi námi, nedivím se.Rada trvá 7 hodin sic! S ohledem na předrady a koaliční jednání o předkládaných bodech divné. Avízo velkých komplikací na čtvrtečním zastupitelstvu, neshoda u závažných bodů, jako je družstevní bydlení apod…..V úterý večer přijde mediální zpráva, že náměstek pro bezpečnost má pozitivní test na COVID19.Proč „lezl“ na Radu, když mu bylo celý den blbě, ozývá se zcela logicky z kuloárů.Ještě v noci přijde od zastupující ředitelky magistrátu pokyn, co dělat, ti co byli karanténa.Ráno testy.Monitorování, kde a s kým se náměstek setkal. Desítky zastupitelů, ředitelů odboru, administrativa magistrátu atd…. Všichni maximálně vytočení z představy karantény 14 dnů. I já.Rozhodnutí primátora. Zastupitelstvo bude on line. Ti, co se nepotkali, přijdou personlich.Vše bude on line, vždyť je nová doba. Vždyť to senza funguje.Jenže zjevně nepřemýšlel o možných úskalích techniky a stávajícího jednacího řádu zastupitelstva. Ne, primátor trvá na svém.Bude „halb und halb“Přijde email od zastupujícího ředitele OVO, zastupitelstvo bude ve formátu někdo on line, někdo ne.Víme, že to nejde.Ale výstup primátora po několika videokonferencí předsedů klubů, jde to.Bude zastupitelstvo. Hm, OK.Večer přijde email. Zastupitelstvo se ruší,protože on line nejde.Protože technika a protože platný jednací řád.Inu. Všichni jsme to věděli.Jen lidé nové doby ne.A tak trčím, nejen já v karanténě, neb náměstek primátora si myslel, že nastydl na výletě na Sněžku. V době COVIDU, když je mi blbě, sedím doma.Čekám, že přijde nový pokyn stylu, ZHMP bude v bunkru a ve skafandrech.A takhle si žijeme v nové době pirátskosousedské.“

Zastupitelka ZHMP za ODS, Jaroslava Janderová

Primátor Hřib má negativní test na covid-19, zůstává v karanténě 

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) má negativní test na covid-19. Negativní test má také jeho náměstek Petr Hlaváček (TOP 09) a opoziční zastupitelka Alexandra Udženija (ODS). Všichni jsou nadále v karanténě. Nakazit se mohli v pondělí na jednání městské rady od primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN), který měl pozitivní test. V karanténě je všech 11 pražských radních a další politici a musela do ní rovněž část úředníků magistrátu. Karanténa se týká desítek lidí.

Poslanec a pražský zastupitel Nacher má negativní test na covid

Poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher (za ANO) má negativní test na koronavirus. Oznámil to dnes pro PrazskyNoviny.cz. Uvedl také, že zůstává v karanténě. Nakazit se mohl od náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), se kterým se v pondělí setkal na jednání městské rady.

Poslanec a pražský zastupitel Čižinský má negativní test na covid

Poslanec a pražský zastupitel Jan Čižinský (KDU-ČSL, Praha Sobě) má negativní test na koronavirus. Oznámil to dnes na twitteru. Uvedl také, že zůstává v karanténě. Nakazit se mohl od náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), se kterým se v pondělí setkal na jednání městské rady. Na jednání byl i další poslanec a pražský zastupitel Patrik Nacher (ANO). Sdělil, že výsledek testu zatím nemá.

Magistrát v tiskové zprávě uvedl, že ve středu test absolvovalo 34 z 50 lidí a dnes bylo otestováno dalších 14 lidí. „Nyní nemáme výsledky pouze od čtyř lidí. Všech ostatních 46 osob má negativní výsledky na onemocnění covid-19,“ uvedl dnes po 19:00 mluvčí města Vít Hofman.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 18.6.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prubezne_vysledky_na_covid_19_jsou_u.html