V institucích není nutné přijímat další opatření…

Na onemocnění covid-19 se již nechalo testovat všech 50 osob navázaných na pondělní jednání Rady hlavního města Prahy. Všech 50 lidí má negativní test, přesto u nich trvá povinnost setrvat v domácí karanténě do 29. 6. Magistrát ani jiné instituce nemusí díky výsledkům přijímat další opatření.

Psali jsme zde:

Jedná se o první test, který měl u všech osob negativní výsledek. Inkubační doba onemocnění covid-19 se uvádí v intervalu 3 až 14 dní. Do 7 dnů onemocní zhruba 80 procent osob, proto zatím nelze možnost nákazy zcela vyloučit.

Magistrát ani další instituce, kde se osoby vyskytly, nemusí díky negativním výsledkům testů přijímat další protiepidemická opatření. Výsledky ukazují, že nikdo z testovaných osob nemohl nakazit další kolegy, se kterými se před karanténou setkal.

Účastníci se musí podrobit ještě druhému testu před ukončením karantény. Pokud budou i tentokrát výsledky negativní, budou se moci testovaní vrátit 30. 6. do zaměstnání.

Autor: TGM, Praha.eu, ČR, 19.6.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/vsechny_testy_na_covid_19_jsou_negativni.html