Policie pátrá po 51letém schizofrenikovi, nemá léky

Policie pátrá po 51letém Petru Krausovi z Prahy 6, který trpí schizofrenií. Pohřešovaný je od pátečního rána, kdy odešel k lékaři, a nemá u sebe léky, které musí pravidelně brát. Vzhledem k závažnosti nemoci může být ohrožen na životě a zdraví, uvedl dnes na policejním webu mluvčí Jan Rybanský.

V čekárně nemocnice se zastřelil muž, nikoho nezranil

V jedné z čekáren Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích se dnes odpoledne zastřelil muž. Nikoho z lidí, kteří byli v čekárně, nezranil ani je zbraní neohrožoval. Okolnosti mužovy sebevraždy kriminalisté vyšetřují.

Ruské kolo v Praze 4 je v provozu, zájemců o jízdu bylo málo

Ruské kolo v pražském Podolí zahájilo dnes provoz. Stojí nedaleko plaveckého bazénu a provozuje ho Lunapark Dykovský. Za pětiminutovou jízdu zaplatí dospělí 100 korun. Na svém facebookovém profilu to uvedl provozovatel. Atrakce je na soukromém pozemku botelu Racek s výhledem na Vltavu, nábřeží a Vyšehrad. Někteří místní si na její umístění stěžují.

Spanilé jízdy Prahou se zúčastnilo asi 250 skútrů Vespa

Dnešní spanilé jízdy centrem Prahy se zúčastnilo asi 250 majitelů skútrů italské značky Vespa z různých koutů České republiky. Motoristé vyjeli v 11 hodin z Holešovic a přes Letnou a centrum města zamířili na Žižkov, kde by měla jízda skončit. Průjezd metropolí uspořádal Vespa Club Praha. Jubilejní desátý ročník PragoVespa, který se těší mezinárodní účasti, byl kvůli koronaviru odložený na příští rok.

Soud se začne zabývat nákupy plynu pro Pražskou plynárenskou 

Pražský městský soud se začne v úterý zabývat kauzou související s nákupy zemního plynu pro Pražskou plynárenskou. Obžalobě z krácení daní a legalizace výnosů z trestné činnosti čelí Brit Lakhbir Singh Sandhu. Podle spisu prostřednictvím Pražské plynárenské vylákal od České republiky DPH ve výši 200 milionů korun. Muži hrozí až desetileté vězení. Pražská plynárenská v minulosti uvedla, že v případu se stala obětí podvodu.

Dopravu v Praze v sobotu omezí spanilá jízda na Vespách

Dopravu na některých místech Prahy v sobotu omezí spanilá jízda majitelů skútrů značky Vespa. Vyjedou v 11:00 od své klubovny v ulici U Papírny a pojedou přes Holešovice, Staré i Nové Město, Smíchov a Letnou na Žižkov, kde svou jízdu ukončí. S dočasným omezením doprava v místech, kudy motoristé projedou, by lidé měli počítat do 14:00.

V Praze 3 dnes začíná akce Tanec Praha Plíce Žižkova

Na různých místech Prahy 3 dnes začíná akce Tanec Praha Plíce Žižkova, která je součástí Landscape festivalu. Většina instalací a intervencí o tomto víkendu ožije tancem. Přes 60 performerů provede návštěvníky a milovníky netradičních zážitků odlišnými trasami po většině lokací krajinářského festivalu. Do projektu se zapojila řada předních tanečníků a choreografů. Program je přístupný zdarma.

V Praze za týden přibylo 98 případů covidu, patří mezi ohniska

V Praze v uplynulém týdnu přibylo 98 nemocných covidem-19. K včerejším 18:00 hygienici v hlavním městě evidují 2271 případů nemoci. Vyléčilo se 1472 lidí, od minulého pátku se počet uzdravených zvýšil o 41. Úmrtí zůstalo 92. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Nynější nárůst byl vyšší než o týden dřív, kdy nových případů přibylo 60. Prahu hygienici řadí mezi ohniska nemoci v Česku.

Autor: TGM, ČTK, Praha, ČR, 20.6.2020