Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 21.6.2020

Nakažených koronavirem v sobotu v ČR přibylo 42, když v uplynulé dva dny to bylo více než sto nových případů za den. Denní přírůstek se tak opět vrátil na úroveň z minulého týdne. Testů ale bylo málo, laboratoře jich provedly 1543, v týdnu jich dělaly minimálně jednou tolik. Aktuálně se s nemocí covid-19 léčí 2635 lidí, celkový počet potvrzených případů od začátku epidemie je 10.448. Poměr nakažených k počtu testovaných klesl na 2,72 procenta, v pátek činil podle revidovaných údajů ministerstva 3,76 procenta. O víkendu ale bývají počty testovaných nižší než ve všedních dnech.

Rizika střetů tramvají a aut ve městech v poslední době rostou

Riziko srážek tramvají s automobily nebo chodci v posledních letech neustále roste. Důvodem je především stoupající intenzita provozu ve velkých českých městech a také hustější síť městské hromadné dopravy. Loni se podle statistik stalo takových nehod 2730, při nichž zemřelo sedm lidí. Za posledních pět let se počet střetů zvýšil o 12 procent. Pro řidiče aut bývají tyto střety často fatální. Upozornila na to Asociace Záchranný kruh. Nejvyšší počet dopravních nehod s tramvajemi bylo loni v Praze, následovalo Brno a Ostrava. Letos jsou statistiky zatím příznivější, do konce května se stalo 828 mimořádných událostí. K tomu však přispěla i koronavirová krize, která výrazně omezila dopravní provoz.

Denní přírůstek nových případů koronaviru v sobotu klesl na 42

Nakažených koronavirem v sobotu v ČR přibylo 42, když v uplynulé dva dny to bylo více než sto nových případů za den. Denní přírůstek se tak opět vrátil na úroveň z minulého týdne. Testů ale bylo málo, laboratoře jich provedly 1543, v týdnu jich prováděly minimálně jednou tolik. Aktuálně se s nemocí covid-19 léčí 2635 lidí, celkový počet potvrzených případů od začátku epidemie je 10.448, vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 9:00.

Policie pátrá po 51letém schizofrenikovi, nemá léky

Policie pátrá po 51letém Petru Krausovi z Prahy 6, který trpí schizofrenií. Pohřešovaný je od pátečního rána, kdy odešel k lékaři, a nemá u sebe léky, které musí pravidelně brát. Vzhledem k závažnosti nemoci může být ohrožen na životě a zdraví, uvedl dnes na policejním webu mluvčí Jan Rybanský.

V Praze 3 dnes začíná akce Tanec Praha Plíce Žižkova

Na různých místech Prahy 3 dnes pokračuje akce Tanec Praha Plíce Žižkova, která je součástí Landscape festivalu. Většina instalací a intervencí o tomto víkendu ožije tancem. Přes 60 performerů provede návštěvníky a milovníky netradičních zážitků odlišnými trasami po většině lokací krajinářského festivalu. Do projektu se zapojila řada předních tanečníků a choreografů. Program je přístupný zdarma.

V Praze za týden přibylo 98 případů covidu, patří mezi ohniska

V Praze v uplynulém týdnu přibylo 98 nemocných covidem-19. K včerejším 18:00 hygienici v hlavním městě evidují 2271 případů nemoci. Vyléčilo se 1472 lidí, od minulého pátku se počet uzdravených zvýšil o 41. Úmrtí zůstalo 92. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Nynější nárůst byl vyšší než o týden dřív, kdy nových případů přibylo 60. Prahu hygienici řadí mezi ohniska nemoci v Česku.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 21.6.2020