Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 22.6.2020:

Praha plánuje zmírnění pravidel farmářských trhů

Pražský magistrát zřejmě od začátku příštího roku zmírní nedávno přijaté pravidlo, podle kterého se na farmářských trzích v metropoli mohou prodávat jenom produkty od malých tuzemských producentů. Nově by mohly až deset procent sortimentu tvořit i potraviny ze zahraničí. Změny by měly být součástí další novely tržního řádu, který stanovuje podmínky prodeje zboží v Praze. Informoval o tom dnes magistrát.

Pražští radní schválili novelu Pražských stavebních předpisů

Pražští radní schválili novelu Pražských stavebních předpisů (PSP), která vylučuje dosavadní možnost chybného výkladu, kde se dají stavět budovy, a kde ne. Novela tak uprostřed města definuje nestavební plochy, řekl Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR), který má na starosti územní plánování. PSP platí od 1. srpna 2016 a jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu a definují požadavky na využívání území a technické požadavky na stavby.

Vedení Prahy projedná v září na zasedání rozpočet na rok 2021

Pražští radní se kvůli projednání rozpočtu na příští rok sejdou 20. a 21. září na výjezdním zasedání. Projednávat budou mimo jiné aktuální rozpočtovou situaci, odhad příjmů v příštím roce nebo financování městských částí. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Výjezdní zasedání k rozpočtu pořádá vedení města každoročně.

Praha vypíše výběrové řízení na ředitele Galerie hlavního města

Pražský magistrát vypíše výběrové řízení na ředitele Galerie hlavního města Prahy (GHMP). Řízení bude vyhlášeno do 3. července letošního roku a vybraný ředitel nastoupí od 1. ledna 2021. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. GHMP je městskou příspěvkovou organizací zabývající se mimo jiné výstavami a sbírkovou činností.

Praha by mohla zdražit parkování v zónách pro návštěvníky

Hlavní město by v budoucnu mohlo zdražit parkování v zónách placeného stání například pro návštěvníky centra nebo pro řidiče s velkými a pro ovzduší škodlivými vozy. Vyplývá to z koncepce rozvoje systému zón, kterou schválili radní. Navazovat by na ni měla konkrétní opatření a změny. Podle strategie by se měla také zlepšit kontrola a zóny by se měly rozšířit do okolí dopravních uzlů a lokálních center, což už je někde schváleno.

Praha vypracuje zprávu k řešení koronavirové krize

Pražský magistrát vypracuje závěrečnou zprávu k řešení koronavirové krize a ohrožení zdraví na území Prahy. Zpráva bude obsahovat shrnutí, vyhodnocení a rovněž návrhy na zlepšení krizového řízení, a to krátkodobého i dlouhodobějšího. Hotova má být do 31. srpna. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Praha na boj s koronavirem vydala téměř miliardu korun a počítá s hospodářským propadem asi 12 miliard korun.

Praha neprodá vozovnu Orionka, ale udělá studii na její využití

Pražský magistrát si nechá vypracovat studii využitelnosti bývalé tramvajové vozovny Orionka na Vinohradech. Pražští radní se zároveň usnesli, že vozovnu, která je nyní v majetku dopravního podniku (DPP), v budoucnu nebude prodávat. První část vozovny vznikla v roce 1897, kdy byla postavena hala podél Korunní třídy. Podle znaleckého posudku je hodnota objektu 153,6 milionu korun.

Jednání rady hl.m.Praha proběhlo on-line

https://www.praha.eu/public/36/60/d4/3138615_1090228_Prg_25_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 23.6.2020

Psali jsme zde:

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/hlavni_mesto_planuje_upravit_v_trznim.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_planuje_rozvoj_vozovny_orionka.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prazsti_radni_souhlasi_s_novou_strategii.html