Bouře s přívalovými dešti hrozí v celém Česku

Bouře s přívalovými dešti, krupobitím a silným větrem hrozí dnes v celém Česku. Na jihu a východě Čech a v části Moravy a Slezska hrozí i povodně. Vyplývá to z dnešní výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která rozšířila dřívější varování před bouřkami vydané ústavem v sobotu. Hlavně v části východních Čech a na severozápadě Moravy a Slezska mohou po bouřkách hladiny řek vystoupat až na nejvyšší, třetí povodňový stupeň.

Byty v panelových domech jsou proti cihlovým o čtvrtinu levnější

Byty v panelových domech v Česku byly na konci loňského roku proti cihlovým domům v průměru zhruba o čtvrtinu levnější. Proti novostavbám v developerských projektech byly levnější o 36 procent. Byty v panelových domech meziročně zdražily v průměru o 6,4 procenta na 47.900 korun. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti Deloitte. Podle odborníků byty v panelových domech nemají sice historicky nejlepší pověst, v posledních letech se však jejich obliba rapidně zvedá, a to z důvodu dostupnosti. Jak cenové, tak polohové.

Podíl případů covidu-19 na počtu testů je nejvyšší od března

Podíl nově potvrzených případů nemoci covid-19 na počtu testů se v sobotu oproti pátku zhruba ztrojnásobil na 13,96 procenta. Je tak nejvyšší od 10. března, kdy se v Česku začínal šířit koronavirus. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Počet provedených testů v sobotu klesl ve srovnání s pátečními více než 4300 testy asi o polovinu na 1862. Naproti tomu množství nových případů nákazy stouplo o více než polovinu na 260, což byl největší denní nárůst od 8. dubna.

České dráhy budou dále sídlit v budově ministerstva dopravy

České dráhy budou další tři roky sídlit v části budovy ministerstva dopravy v centru Prahy. Dráhy budou za pronájem ročně platit téměř 30 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu ministerstva dopravy, se kterým se v pondělí seznámí vláda. Dráhy v minulých letech poptávaly na trhu nové sídlo, avšak bez výsledku.

V sobotu v ČR přibylo 260 lidí s covid-19,nejvíc od začátku dubna

V sobotu v Česku přibylo 260 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem. Je to největší denní nárůst od 8. dubna. Počet nových případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem byl v sobotu skoro o stovku větší než v pátek. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Od března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo doposud v republice zaznamenáno 11.298 případů covidu-19. Většina nakažených se už z nemoci vyléčila, nemocných je aktuálně 3270.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 28.6.2020