Nehoda na Chodově blokuje hlavní tah na Brno, zraněni čtyři lidé

Při nehodě tři osobních vozidel v ulici 5. května v Praze byli zraněni čtyři lidé, jeden je resuscitován. Nehoda se stala krátce před 19:30 a blokuje hlavní tah na úrovni Chodova ve směru na Brno. Vyplývá to z vyjádření hasičů, policie a záchranářů na twitteru.

V sobotu přibylo 121 nakažených koronavirem,o 20 méně než v pátek

V Česku přibylo v sobotu 121 potvrzených případů koronaviru, o 20 méně než v pátek. Za dnešek do 17:30 přibylo 29 nemocných, v sobotu činil nárůst za stejnou část dne 53 nakažených. Od začátku šíření viru bylo v zemi zaznamenáno 12.469 případů. Počet zemřelých ministerstvo revidovalo na 348, oproti předchozím údajům o tři méně. Naopak 7864 lidí se už vyléčilo, aktuálně je tak v Česku 4257 nemocných. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 17:30.

Češi hotely v Praze na léto rezervují většinou na poslední chvíli

Hotelové řetězce v Praze mají většinu rezervací zatím od tuzemských cestovatelů. Pobyty si rezervují na poslední chvíli, podle provozovatelů ubytování vědí, že volných kapacit je dost. Ze zahraničních turistů mají o letní pobyty v hlavním městě největší zájem Němci, Slováci a Rakušané. V některých hotelech mají pak od záři už většinu rezervací od cizinců.

Policie zadržela cizince, na kterého Rakousko vydalo eurozatykač

Policie zadržela ve čtvrtek v Praze sedmadvacetiletého cizince, který je v Rakousku podezřelý ze spáchání závažné násilné trestné činnosti. Rakousko na něj vydalo evropský zatýkací rozkaz. Podle kriminalistů jde o vysokého představitele rakouského motorkářského klubu, za vydírání mu hrozí až deset let vězení.

Lysolaje dostanou od Prahy půjčku na obnovu obecního dvora

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští zastupitelé.

Penziony a hostely v Praze jsou obsazeny minimálně

Penziony a hostely v Praze jsou nyní obsazeny asi z 20 procent své kapacity. Cizinci jsou mezi hosty zřídka. Přes léto je však poptávka po ubytování vyšší.

Přibylo 141 nakažených, asi o desítku více

V pátek přibylo v Česku 141 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku více než ve čtvrtek. Za dnešek do 17:30 přibylo 53 nemocných, v pátek činil nárůst za stejnou část dne 70 nakažených. Od začátku šíření viru bylo v zemi zaznamenáno 12.372 případů. Zemřelých s nemocí covid-19 je 352, naopak 7851 se už vyléčilo. Aktuálně je v Česku 4169 nemocných. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k včerejším 17:30. Nejpostiženějším regionem zůstává Karvinsko.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 5.7.2020