Pražské náplavky spojil letos v létě nový pravidelný přívoz…

Mezi Rašínovým a Hořejším nábřežím začal jezdit dnes. Loď nazvaná Šemík vyplouvá denně v 10:00 ze smíchovské strany. Součástí pražské integrované dopravy je nyní osm přívozů.

„Chceme z náplavek udělat centrum života obyvatel Prahy. Náplavky budou v těchto místech přes léto programově nabité a věřím, že si to lidé, kteří tráví léto v Praze, užijí,“ uvedl pražský radní Jan Chabr (TOP 09).

radní Jan Chabr (TOP 09)

Pražské náplavky, hlavně ta na Rašínově nábřeží, jsou zvláště v létě oblíbeným cílem Pražanů i návštěvníků Prahy. Po pravém břehu navíc vede páteřní cyklotrasa A2. Část obyvatel Podskalí si ale dlouhodobě stěžuje na hluk v nočních hodinách. Město předloni zahájilo opravy náplavek, při kterých zrekonstruovalo kobky ve zdech nábřeží.

„Hořejší nábřeží ožilo primárně otevřením kobek. Každá má svůj osobitý charakter a přívozem se cesta k prozkoumání této krásné náplavky ještě zjednoduší,“ uvedl kurátor pražských náplavek Petr Hozman. Lidé mohou vedle přívozu přejít z jednoho břehu na druhý například také po zrekonstruovaném železničním mostě.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 10.7.2020

Zdroj: