Policisté našli pohřešovanou ženu trpící epilepsií

Policie v Praze dnes vyhlásila pátrání po třicetileté ženě, která trpí epilepsií a musí pravidelně užívat léky. Odešla v noci po hádce se svým manželem ve Strašnicích, poté se pohybovala v klubu v centru města, odkud měla jít na vlak směřující do Chebu. Odpoledne policisté oznámili, že se pohřešovanou ženu podařilo najít, a poděkovali veřejnost za spolupráci. Hledaná mohla být v ohrožení života.

Patrik Hábl maluje vodopád na žižkovský panelák

Na stěně panelového domu na rohu Kubelíkovy a Táboritské ulice u Olšanského náměstí na pražském Žižkově vzniká malba o rozměrech 40 krát osm metrů. Autorem je malíř Patrik Hábl a jmenuje se Vodopád. Malování na stěnu bylo součástí festivalu Landscape, který se věnuje možnostem zlepšování kvality života ve městech. Letos se zaměřil na pražskou čtvrť Žižkov.

Páteční srážku vlaků v Běchovicích zřejmě zavinila lidská chyba

Drážní inspekce zjišťuje, zda páteční srážku vlaků v pražských Běchovicích způsobila technická závada, nebo selhání člověka. Zatím se spíše přiklání k lidské chybě. Při nehodě narazil vpodvečer vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku. Nikdo se nezranil, škoda na soupravách a trati se odhaduje na víc než pět milionů korun. Provoz na trati byl plně obnoven dnes ráno.

Pražští policisté pátrají po ženě, která trpí epilepsií

Pražští policisté pátrají po třicetileté Haně Burdové, která trpí epilepsií a musí pravidelně užívat léky. Ženu naposledy viděl její manžel v noci na dnešek v ulici Dvouletky v Praze 10, odkud po hádce odešla a dosud o sobě nedala vědět. Kriminalisté zjistili, že se v nočních hodinách pohybovala v klubu v ulici V Celnici, z místa pak měla odejít na vlak a odjet směrem do Chebu.

Vlaky po srážce v Běchovicích už jezdí bez omezení

Provoz na železniční trati u pražských Běchovic, kde se v pátek vpodvečer srazily dva vlaky, byl obnoven v plném rozsahu. Necelé tři hodiny po půlnoci tam vlaky začaly jezdit po dvou kolejích, od dnešního rána jezdí už po všech třech.Drážní inspekce pokračuje ve vyšetřování příčin a okolností nehody, která se obešla bez zranění. Škoda na soupravách a trati byla předběžně odhadnuta na víc než pět milionů korun.

Hrzánský palác na pražských Hradčanech se dnes otevře veřejnosti

Lidé dnes mohou navštívit Hrzánský palác, jednu z nejstarších staveb na pražských Hradčanech. Den otevřených dveří začíná v 09:00, poslední komentovaná prohlídka bude v 16:00. Vláda díky příznivé koronavirové situaci opět zpřístupňuje všechny své vily a paláce, Hrzánský palác mohli lidé navštívit už v pondělí 6. července. Další možnost k návštěvě bude mít veřejnost letos ještě 1. a 22. srpna a 17. listopadu při příležitosti oslavy Dne boje za svobodu a demokracii.

Oslavy výročí bitvy na Vítkově vyvrcholí hrou pro rodiny s dětmi

Oslavy 600. výročí bitvy na Vítkově dnes v Praze 3 zakončí Velká husitská hra určená hlavně pro rodiny s dětmi. Završí sérii drobnějších koncertů, přednášek a výstav, která letošní kulaté výročí porážky první křížové výpravy proti husitům ze 14. července 1420 připomíná. Podobu oslav letos ovlivnila pandemie koronaviru, v jiných letech se akce s ukázkami z bitvy a šermířskými představeními účastnily na vrchu Vítkově tisíce lidí.

V Praze se srazil osobní vlak s rychlíkem, nikdo nebyl zraněn

V pražských Běchovicích se včera vpodvečer srazil rychlík s osobním vlakem bez cestujících. Několik vagonů vykolejilo, hasiči evakuovali stovky lidí. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, u tří lidí se projevila akutní stresová reakce, řekla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Podle mluvčí Správy železnic Radky Pistoriusové jel jeden z vlaků pro cestující z pendolina, které odpoledne na stejném místě srazilo a usmrtilo člověka. Odhadovaná škoda je přes pět milionů korun. Na trati, která je součástí koridoru z Prahy do Ostravy, jezdily vlaky odklonem. Omezení provozu mají trvat do sobotního časného rána.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 11.7.2020