Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 13.7.2020:

Praha ve třetí výzvě kotlíkových dotací rozdělí 2,4 milionu Kč

Ve třetí výzvě takzvaných kotlíkových dotací rozdělí Praha 21 žadatelům dohromady 2,4 milionu korun. Zájem překročil sumu, která byla pro tuto výzvu vyhrazena. Pořízení ekologického vytápění do domácností má přispět ke zlepšování kvality ovzduší v Praze.

Praha dokončila podpěry v podzemí bývalého Stalinova pomníku

Pražský magistrát dokončil podpěry v podzemí bývalého Stalinova pomníku na Letné. Byly umístěny na nejkritičtější místa, která hrozila propadem. Stály 32,5 milionu korun, sdělil pražský radní Jan Chabr (TOP 09). Stavební úřad nechal loni na podzim prostor nad podzemní částí pomníku na několik týdnů uzavřít. Testy poté ukázaly, že konstrukce je v lepším stavu, než se město domnívalo. Co bude s torzem pomníku do budoucna, zatím není jasné.

Praha zlevnila nájem asi 300 nájemcům nebytových prostor

Praha zlevní nájemné ve svých nebytových prostorách asi 300 nájemcům, kteří o slevu požádali v rámci podpory podnikatelů postižených pandemií covidu-19. Slevy ve výši 30 procent za duben, květen a červen schválili radní. Další podnikatelé mohou o slevu žádat i nadále, a to do konce září na základě vládního programu COVID – Nájemné.

Praha upraví plán stavby sídla záchranářů na Střižkově

Pražský magistrát nechá přepracovat zadání tendru na projekt stavby nového sídla záchranné služby, které by mělo vzniknout v areálu Polikliniky Prosek na Střížkově. Jak řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě), původní zadání počítalo pouze se stavbou sídla, ale nyní je v plánu pozemky ve spolupráci s Prahou 9 využít i pro další stavby se sociálním nebo zdravotním účelem. Magistrát k tomu nechá zpracovat ověřovací studii, schválili radní.

O Desfourský palác se bude starat Muzeum hlavního města Prahy

O pražský památkově chráněný Desfourský palác se bude nově starat Muzeum hlavního města Prahy (MHMP). Důvodem je nedostatek výstavních prostor, s kterým se muzeum potýká. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Kdy se muzeum do paláce, který stojí nedaleko hlavní budovy na Florenci, nastěhuje, není jasné, neboť je ve špatném stavu a vyžaduje rekonstrukci. MHMP je příspěvkovou organizací hlavního města.

Praha prověří zakrytí části Radlické radiály a další úpravy

Pražský magistrát nechá prověřit možné zakrytí chystané Radlické radiály v úseku od jejího napojení na Rozvadovskou spojku po křižovatku u metra Nové Butovice. Radní schválili tendr na technickou studii, která má zahloubení v různém rozsahu prověřit. Kromě toho má zhodnotit další úpravy vycházející z návrhů občanských iniciativ. Projekt radiály je nyní v územním řízení, které se kvůli námitkám výrazně protáhlo.

Praha bude hledat projektanta dalších úprav Vítězného náměstí

Praha prostřednictvím Technické správy komunikací (TSK) a Institutu plánování a rozvoje hlavního města (IPR) zahájí přípravu zadávacího řízení na výběr generálního projektanta dalších fází úprav Vítězného náměstí v Praze 6. Příprava by měla být hotová v březnu 2021. Celkové náklady na přeměnu lokality jsou odhadovány na 500 milionů korun bez DPH.

Praha sníží běžné výdaje rozpočtu o 613,5 milionu korun

Pražský magistrát sníží běžné výdaje v letošním rozpočtu o 613,5 milionu korun. Nejvyšší částky jsou sníženy magistrátním odborům hospodaření s majetkem a dopravy, o peníze přijdou i další odbory. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Důvodem jsou výpadky financí související s pandemií covid-19. V letošním schváleném rozpočtu má Praha stanovenu výši běžných výdajů 64,8 miliardy Kč. Vedení města očekává kvůli pandemii propad 12 až 15 miliard korun.

Bývalý konec Výstaviště v Praze 7 bude přičleněn ke Stromovce

Bývalý konec Výstaviště v Praze 7 bude přičleněn ke Stromovce a zrekonstruován. Cílem je proměnit dosud nevyužívané plochy na místa určená k rekreaci. Magistrát nyní vypíše zakázku na dodavatele prací. Maximální cena oprav bude 19,46 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Praha rekonstruuje Stromovku několik let, naposledy byla dokončena oprava prostoru před Šlechtovou restaurací.

Praha přidá 46 milionů Kč do fondu na podporu podnikatelů

Pražský magistrát přidá 46 milionů korun do svého záručního fondu COVID Praha na podporu podnikatelů postižených opatřeními proti koronaviru. Celková částka vložená do fondu tak je 646 milionů. O navýšení rozhodli pražští radní. Praha vytvořila program poté, kdy nebylo možné, aby se pražští podnikatelé hlásili do vládního programu COVID II. Záruky pro město vyřizovala Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB).

Jednání rady hl. města Praha

https://www.praha.eu/public/e8/d5/97/3143041_1094179_Prg_27_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 14.7.2020

Psali jsme zde:

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_navysuje_pomoc_pro_podnikatele_a.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/usek_radlicke_radialy_proveri_technicka.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/v_zari_se_otevre_dotacni_program_podpory.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vyhlasi_program_celomestske.html