Pandemie koronaviru

V České republice je aktuálně 4705 lidí nakažených novým typem koronaviru. Tento počet se výrazně blíží dosavadnímu maximu z 11. dubna letošního roku, kdy bylo 4737 nakažených. V pátek přibylo v zemi 130 potvrzených případů. Přírůstek tak počtvrté v řadě přesáhl stovku a byl podobný jako v předchozích dvou dnech. Dnes zatím laboratoře odhalily dalších 53 případů.

V ČR je nyní 4705 nakažených, téměř stejně jako v dubnu

V České republice je aktuálně 4705 lidí nakažených novým typem koronaviru. Tento počet se výrazně blíží dosavadnímu maximu z 11. dubna letošního roku, kdy bylo 4737 nakažených. V pátek přibylo v zemi 130 potvrzených případů. Přírůstek tak počtvrté v řadě přesáhl stovku a byl podobný jako v předchozích dvou dnech. Dnes zatím laboratoře odhalily dalších 53 případů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 17:30.

Ruskojazyční studenti demonstrovali na podporu LGBT aktivistky

Za svobodu slova a dodržování lidských práv v Rusku a na podporu LGBT aktivistky Julie Cvetkovové přišla dnes před sochu svatého Václava na Václavské náměstí v Praze demonstrovat zhruba desítka ruskojazyčných studentů. Případ Cvetkovové, která proslula na sociálních sítích jako autorka ilustrací „Monology vagíny“, je podle nich ukázkou systematického porušováními lidských práv v Rusku.

V Česku v pátek přibylo 130 potvrzených případů koronaviru

V Česku v pátek přibylo 130 potvrzených případů koronaviru. Přírůstek tak počtvrté v řadě přesáhl stovku a byl podobný jako v předchozích dvou dnech. Ve čtvrtek přibylo 137 nakažených, ve středu 134. Dosud se od března nakazilo 13.742 lidí, vyléčilo se jich 8725, obětí je 358. V zemi tak aktuálně je 4659 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 00:30.

Na pražském Karlově náměstí začíná oprava silnic a chodníků

Na pražském Karlově náměstí dnes začínají opravy silnic a chodníků, a to konkrétně na křižovatce náměstí s Resslovou ulicí. Práce mají trvat do konce srpna. Průjezd pro auta bude zachován, ale s omezením. Jedná se o první z plánovaných oprav cest po obvodu náměstí, které budou pokračovat i v dalším roce. Poté mají přijít na řadu úpravy parku na náměstí.

Zatěžovací test Libeňského mostu přeruší v noci provoz tramvají

Pražský Libeňský most čeká dnes další zatěžovací zkouška. Testy se uskuteční v noci na sobotu a od včerejších 22:00 do sobotních 08:00 přeruší provoz tramvají. Cestující budou moci využít náhradní autobusy. Automobilů, cyklistů ani pěších se omezení spojená ze zkouškou nedotknou. Zatěžovací zkouška se nebude týkat hlavního mostu přes řeku, ale takzvaného inundačního mostu na břehu. Ten slouží jako protipovodňová ochrana, pod jeho oblouky protéká při povodních voda.

Hygienici v Praze za poslední týden odhalili 83 případů covidu-19

Hygienici v Praze objevili za poslední týden 83 případů nemoci covid-19. Předchozí týdenní přírůstek byl 69 případů. Dosud se v hlavním městě koronavirem nakazilo 2575 lidí, 1865 se vyléčilo a 104 zemřelo. Vyléčených už tak je víc než sedm z deseti nakažených. Úmrtí za týden přibyla čtyři. Vyplývá to z údajů na webu pražských hygieniků platných ke včerejším 18:00.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 18.7.2020