Stanice pražského metra A Želivského se dočká opravy…

Dopravní podnik (DPP) hledá firmu, která udělá projekt na rekonstrukci stanice, výměnu pohyblivých schodů a zřízení bezbariérového přístupu. Náklady na projekt jsou vyčísleny na maximálně 95,09 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z oznámení o zahájení zadávacího řízení zveřejněného ve věstníku zakázek. Stanice byla zprovozněna v roce 1980. DPP nyní chystá opravy ve stanici metra A Jiřího z Poděbrad.

Předmětem plnění zakázky je podle dokumentu zajištění komplexních projektových podkladů, a to včetně zajištění potřebných průzkumů. Vybraná firma dodá také dokumentaci nutnou pro územní a stavební řízení. Zajistí vydání a nabytí právní moci územního rozhodnutí a stavebního povolení a zajištění autorského dozoru.

Zájemci o zakázku se mohou hlásit do 19. srpna. Doba jejího trvání by měla být šest měsíců. „Zadavatel předpokládá zahájení plnění předmětu veřejné zakázky ve druhém pololetí roku 2020. Termín je podmíněn ukončením zadávacího řízení a uzavřením smlouvy o dílo s vybraným dodavatelem,“ píše se v dokumentu.

U opravy stanice linky A Jiřího z Poděbrad předpokládá podnik podle dřívějšího vyjádření výběr vítěze tendru letos na konci letních prázdnin. Stavbu plánuje zahájit letos v listopadu. Všechny práce potrvají více než dva roky, a to do poloviny března 2023. Stanice bude uzavřena pouze při výměně eskalátorů.

Autor: Redakce, ČTK, DPP, Praha, ČR, 19.7.2020

Zdroj:

https://www.vestnikverejnychzakazek.cz/Form05/Display/176294

http://www.dpp.cz/