Nebo rušení našich svobod?

Pavel Čižinský, bývalý starosta Prahy 1 za Praha sobě a současný zastupitel této části našeho hlavního města, se v těchto dnech podílel na aktivistické akci zaměřené proti motorkářskému srazu na Václavském náměstí. Protest Pavla Čižinského, se odkazoval na noční klid, ale byl to skutečný důvod? 

Nebyl to jen zástupný důvod k dalšímu útoku na shromažďování lidí, když jiné, ještě rušivější a agresivnější akce, jsou v létě povolené? Motorkáři nepatří do konformní politické zóny mainstreamu, a tak proti nim určité zájmové skupinky vedou nátlak. K tomu se bohužel nyní, zjevně, připojil i bývalý starosta Čižinský, protože čí noční klid by motorkáři na Václaváku mohli rušit? 

Většina Václavského náměstí je zastavena obchody a obchodními centry, sídli různých firem, domácích i zahraničních, krámky a službami, obytných částí je tam jen pár, a nezřídka v systému Airbnb, nad jejichž nočním klidem opravdu nelze plakat. Neměli bychom se tedy emočně a bez rozumu, jak nás pořád někteří napomínají, chytit na lep zkratkovitého naříkání o nočním klidu, když jsou v sázce osobní svobody, včetně svobody shromažďovací. Pokud je něco špatně, má to řešit policie, a nikoliv aktivisté.

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 20.7.2020

Zdroj:

https://www.facebook.com/pavel.cizinsky.official/photos/a.193277188223620/569730970578238/

https://www.facebook.com/pavel.cizinsky.official/posts/569095883975080